Reżyser Zniknięć stworzy film o... viralowym internetowym potworze

Filmy/seriale
226V
Zniknięcia
Michał Pieczarski | Dzisiaj, 18:02

Zach Cregger, reżyser świetnie przyjętego horroru Zniknięcia (Weapons), pracuje nad kolejnym projektem. Twórca napisze scenariusz filmu Siren Head, opartego na popularnym internetowym fenomenie.

Siren Head narodził się w 2018 roku jako ilustracja autorstwa Trevora Hendersona. Przerażająca, wysoka postać z syrenami alarmowymi zamiast głowy szybko stała się bohaterem licznych fanowskich opowiadań, animacji i gier, zyskując ogromną popularność w internecie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak informuje The Hollywood Reporter, Cregger przygotuje scenariusz wspólnie z Brianem Duffieldem, który stanie również za kamerą filmu. Duffield odpowiada także za nadchodzącą ekranizację powieści Whalefall.

Projekt wpisuje się w rosnącą modę Hollywood na ekranizowanie internetowych horrorów. W ostatnich miesiącach sukcesy odniosły między innymi Backrooms oraz Obsession – oba filmy zostały stworzone przez twórców wywodzących się z YouTube.

Zniknięcia okazały się jednym z największych horrorowych hitów ubiegłego roku. Film opowiadał o tajemniczym zniknięciu dzieci z niewielkiego miasteczka, a sukces produkcji sprawił, że już trwają prace nad prequelem poświęconym postaci ciotki Gladys.

Źródło: nme.com

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper