Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.02.2016 13:30
Red Dead Redemption na Xbox One to błąd. Major Nelson tłumaczy sytuację
1974V

Red Dead Redemption na Xbox One to błąd. Major Nelson tłumaczy sytuację

W sobotę informowaliśmy naszych czytelników o dostępnych grach w usłudze wstecznej kompatybilności na Xboksie One. Jak się okazuje był to tylko i wyłącznie błąd, a Microsoft już zablokował produkcje i przeprosił za zamieszanie.

Red Dead Redemption, Halo Wars, Left 4 Dead 2, Tekken Tag Tournament 2 i Castlevania: Symphony of the Night - te produkcje były w sobotę dostępne dla wszystkich posiadaczy Xboksów One. Gracze musieli posiadać cyfrowe wersje pozycji, ale bez problemu fani RDR mogli ponownie wcielić się w Johna Marstona.

Tytuły od kilku godzin są już niedostępne i z tego powodu wielu graczy zaczęło wysyłać do Microsoftu pytania dotyczące pozycji. Amerykańska korporacja postanowiła wytłumaczyć sytuację i niestety w tym przypadku byliśmy świadkami głupiego błędu.

Okazuje się, że inżynierowie z Redmond stale sprawdzają wszystkie dostępne tytuły z katalogu Xboksa 360 i przez przypadek odblokowano część gier. Tak wydarzenie przedstawia Major Nelson:

„Microsoft testuje wszystkie gry z Xboksa 360 w naszym emulatorze, aby zapewnić wysoką jakość usługi w przypadku wszystkich tytułów. Ze względu na błąd niektóry produkcje były przypadkowo dostępne. Już zablokowaliśmy dostęp do tych gier i przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane tą sytuacją. Wkrótce opublikujemy więcej informacji na ten temat w oficjalnym komunikacie.”

Nie jest to dobra informacja – bo dzisiaj nie możecie pobrać i grać w RDR na Xboksie One – ale możemy mieć pewność, że w niedalekiej przyszłości pozycja Rockstar trafi do usługi. Miejmy tylko nadzieję, że Microsoft nie będzie nas długo męczył i wkrótce otrzymamy wspomnianą oficjalną wiadomość. 

Źródło: https://www.reddit.com/r/Games/comments/44im2b/red_dead_redemption_up_on_bc_for_xbox_one_before/czrjm5g

Tagi: Microsoft wsteczna kompatybilność xbox one