Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.02.2016 15:37
Dark Souls z myszą w roli głównej. Poznajcie DarkMaus
941V

Dark Souls z myszą w roli głównej. Poznajcie DarkMaus

Sukces ostatnich dzieł From Software sprawił, że wielu deweloperów bardzo chętnie tworzy wymagające gry z gatunku action RPG. Daniel Wright nie ukrywa swoich inspiracji, ponieważ przygotowując DarkMaus chciał stworzyć pozycję bliźniaczo podobną do serii Dark Souls.

DarkMaus to action RPG przygotowany przez Daniela Wrighta. Twórca przygotowując ten tytuł czerpał inspirację z serii Dark Souls, jednak w tytule pojawia się kilka istotnych elementów wyróżniających projektów od dzieł Japończyków.

Mieszkańcy wyspy Hazath zostali zamienieni w dzikie bestie i w tym niezbyt przyjemnym miejscu pojawia się gracz. Zainteresowany jednak nie wciela się w zwykłego piechura, a walczy z napotkanymi przeciwnikami pod postacią myszy.

Wydarzenia w DarkMaus zostały przedstawione z lotu ptaka, czyli kamera jest ustawiona wysoko nad głową postaci, a podczas poznawania opowieści należy eksplorować kolejne lokacje oraz oczywiście eliminować rywali. Twórca przygotował bardzo rozbudowany system walki, w którym należy odpowiednio dobierać taktyki pod spotkanych oponentów.

Najważniejszym elementem tytułu jest bez wątpienia walka, nad którą Wright spędził najwięcej czasu. Pojedynki są wymagające, a potwory nie wybaczają najmniejszych błędów.

Gra aktualnie zadebiutowała na komputerach osobistych, ale w niedalekiej przyszłości możemy oczekiwać informacji na temat wersji na konsole. Co sądzicie o takiej interpretacji dzieł From Software? 

Tagi: daniel wright darkmaus gameplay Zapowiedź