Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.02.2016 18:00
Twórca Metal Gear Solid Remake otrzyma zielone światło od Konami? Zapowiedziano wielkie ogłoszenie
1214V

Twórca Metal Gear Solid Remake otrzyma zielone światło od Konami? Zapowiedziano wielkie ogłoszenie

W ubiegłym miesiącu mogliście na PPE zerknąć na zwiastun fanowskiej pracy. Jeden z miłośników Metal Gear Solid postanowił przenieść pierwszą odsłonę na Unreal Engine 4 i według najnowszej informacji powinniśmy się przygotować na prawdziwą bombę.

W połowie stycznia Airam Hernandez opublikował w Sieci zwiastun „Shadow Moses Remake”, który przedstawia prace nad Metal Gear Solid Remake. Prawa do unwiersum ma oczywiście Konami, więc wielu sympatyków serii obawiało się, że pewnym momencie Japończycy zablokują prace nad tytułem.

Wiele jednak wskazuje na to, że przynajmniej początkowo, twórca otrzyma zielone światło. Deweloper opublikował na Twitterze serię informacji, które zapowiadają „wielką wiadomość”. Autor aktualnie nie może zdradzić szczegółów, ale wkrótce ma zostać opublikowana „informacja istotna dla projektu Metal Gear Solid Remake”.

W sumie nikogo nie powinna dziwić ta sytuacja. Japończycy już w 2014 roku pozwolili na tworzenie Metal Gear Remake, a po kilku miesiącach zmienili zdanie i zablokowali tworzenie tytułu. Z podobną sytuacją spotkali się autorzy Metal Gear Philanthropy 2, czyli fanowskiego filmu na podstawie uniwersum, który również został zamknięty.  

Mimo wszystko, zagralibyście w Metal Gear Solid Remake na PlayStation 4, Xboksie One i komputerach osobistych? :)

Źródło: http://gamingbolt.com/metal-gear-solid-remake-update-developer-teases-big-news-something-major-is-brewing

Tagi: fan Konami Metal Gear Solid Metal Gear Solid Remake