Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.02.2016 09:39
Pieniądze na tworzenie Ant Simulator przepuszczone na gorzałkę i prostytutki
2126V

Pieniądze na tworzenie Ant Simulator przepuszczone na gorzałkę i prostytutki

Wiele gier indie nigdy nie wychodzi poza fazę produkcyjną z różnych powodów (najczęściej finansowych). Rzadko ich twórcy są tak szczerzy jak Eric Tereshinski, który pracował nad Ant Simulator.

Ant Simulator, które powstawało z myślą o PC i PS4, nigdy nie pojawi się na rynku. Tytuł został skasowany przez nieodpowiedzialne zachowanie kluczowych pracowników studia ETeeski. Wg Erica Tereshinskiego, który ujawnił całą aferę, najważniejsze osoby w studiu wydały kapitał firmy na alkohol, drogie restauracje i prostytutki.

Tylko część ze środków zgromadzonych na tworzenie Ant Simulator pochodziła z Kickstartera. Większośc pieniędzy pochodziła ze strony prywatnych inwestorów. Studio prowadziło sprzedaż pre-orderów na Ant Simulator i teraz Tereshinski twierdzi, że będzie wysyłał maile do takich klientów z informacjami o zwrocie pieniędzy.

"Jestem wściekły, bo straciłem dużo pieniędzy. straciłem ponad rok pracy. A najgorsze, że straciłem grę, którą kochałem i z której byłem dumny i której premiery wypatrywałem na Steam i PS4. To miał być krok milowy w mojej karierze twórcy gier. Teraz muszę zaczynać od zera" - powiedział Tereshinski.

Źródło: YouTube

Tagi: ant simulator humor indie kickstarter