SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.01.2016 18:00
Zobaczcie rozgrywkę z ALICE VR. Polska przygodówka na gogle VR
657V

Zobaczcie rozgrywkę z ALICE VR. Polska przygodówka na gogle VR

Pierwszy raz o ALICE VR wspominałem na PPE w grudniu ubiegłego roku. Tytuł jest przygotowywany przez deweloperów z Gliwic, którzy postanowili zaprezentować świeżutki materiał przedstawiający rozgrywkę. W pozycję zagramy również bez gogli VR. 

W ALICE VR gracze wcielą się w bohatera, który przez awarię statku trafił na tajemniczą planetę. Protagonista chciał w tym miejscu wyłącznie uzupełnić zapas grafenu, ale po chwili orientuje się, że wszyscy mieszkańcy zniknęli.

Twórcy obiecują ciekawą opowieść, zagadki inspirowane Alicją w Krainie Czarów (np. zwiększanie i zmniejszanie), klimatyczną grafikę uzyskaną dzięki Unreal Engine 4 oraz wiele zakończeń. Przygodę będziemy mogli ukończyć w około 3 godziny, ale dopiero kilkukrotne podejście do rozgrywki pozwoli nam poznać całą historię.  

Gra trafiła na Steam Greenlight i z tego powodu twórcy opublikowali kilka nowych materiałów. Pracownicy studia pozwalają spojrzeć na czystą rozgrywkę i moim zdaniem całość wygląda naprawdę przyjemnie.Jeśli uważacie podobnie, to zagłosujcie na platformie Valve.

Carbon Studio potwierdziło również, że do rozgrywki nie są potrzebne gogle VR, ale oczywiście gadżet jest niezbędny, by móc w pełni czerpać przyjemność z projektu. Po premierze autorzy zamierzają wydać darmową łatkę, która doda pełną polską lokalizację (dubbing).

ALICE VR będzie współpracować z Oculus dk2, Oculus cv1, Oculus Touch, a w przyszłości zespół zamierza przenieść opowieść na HTC Vive oraz Razer OSVR. 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Alice VR Carbon Studio gameplay