Powrót do Władcy Pierścieni po 23 latach! Frodo będzie miał niewielką rolę, ale fani i tak się ucieszą

Filmy/seriale
192V
The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum
Łukasz Musialik | Dzisiaj, 15:20

Choć od premiery Władcy Pierścieni: Powrotu Króla minęły już 23 lata, Elijah Wood wkrótce ponownie wcieli się w Froda Bagginsa. Aktor przyznaje jednak, że tym razem nie będzie głównym bohaterem historii.

Mimo niewielkiej roli jego powrót do Śródziemia wywołuje ogromne emocje, a sama gwiazda porównuje pracę nad The Hunt for Gollum do rodzinnego spotkania po latach. W ostatnim wywiadzie aktor zdradził, że jednym z najważniejszych powodów powrotu nie była nawet sama rola, lecz możliwość ponownego spotkania ludzi, z którymi tworzył legendarną trylogię Petera Jacksona.

Dalsza część tekstu pod wideo

To trochę jak ponowne zebranie zespołu. Wielu członków ekipy kreatywnej z czasów Władcy Pierścieni pracuje również przy The Hunt for Gollum. Nie mogę się doczekać, żeby ich wszystkich znowu zobaczyć. To jak rodzinny zjazd - powiedział Elijah Wood.

Aktor potwierdził jednocześnie, że Frodo nie będzie jedną z centralnych postaci filmu. Jak sam przyznał, jego udział jest „stosunkowo niewielki”. Nie przeszkadza mu to jednak cieszyć się z możliwości powrotu do Nowej Zelandii i ponownej pracy z dawnymi przyjaciółmi.

Nowy film Warner Bros. cofnie widzów do wydarzeń poprzedzających główną fabułę Drużyny Pierścienia. Akcja ma rozgrywać się około 17 lat po słynnych urodzinach Bilba Bagginsa i przed opuszczeniem Shire przez Froda.

Tym razem centrum wydarzeń nie będzie jednak sam Pierścień, lecz Gollum. Historia skupi się na okresie po utracie Jedynego Pierścienia przez Smeagola. Po jego zniknięciu Gollum opuszcza swoją kryjówkę i rozpoczyna desperackie poszukiwania. To z kolei prowadzi do decyzji Gandalfa, który wysyła Aragorna na misję odnalezienia tajemniczej istoty.

Z tego powodu obecność Froda w filmie prawdopodobnie ograniczy się do kilku scen rozgrywających się w Shire. Sytuacja przypomina jego krótki występ w filmie Hobbit: Niezwykła podróż, gdzie pojawił się jedynie epizodycznie.

Obok Elijaha Wooda do swoich kultowych ról powrócą również Ian McKellen jako Gandalf oraz Andy Serkis jako Gollum. Ponownie zobaczymy także Lee Pace’a w roli króla elfów Thranduila.

Nie zabraknie jednak zmian. Aragorn, znany wcześniej z kreacji Viggo Mortensena, zostanie zagrany przez Jamiego Dornana, którego widzowie mogą kojarzyć między innymi z serialu The Tourist. W obsadzie znaleźli się również Kate Winslet oraz Leo Woodall, którzy wcielą się w zupełnie nowe postacie stworzone na potrzeby filmu.

The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum trafi do kin 17 grudnia 2027 roku.

Źródło: gamesradar.com

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper