Nie będzie już pokazów Ubisoftu? Powody tej decyzji mogą cię zaniepokoić

Gry (plotka)
143V
Prince of Persia: The Sands of Time Remake opóźnione. Gra nie zadebiutuje w styczniu
Łukasz Musialik | Dzisiaj, 16:16

Wszystko wskazuje na to, że w tegorocznym, gorącym kalendarzu czerwcowych imprez branżowych zabraknie jednego z największych graczy.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami przekazanymi przez niezwykle rzetelnego francuskiego insidera (co błyskawicznie podchwyciły zagraniczne serwisy), dedykowany pokaz Ubisoft Forward nie powróci w przyszłym miesiącu.Dlaczego Francuzi rezygnują z własnej imprezy?

Dalsza część tekstu pod wideo

Powód jest prozaiczny i jednocześnie bardzo bolesny dla samej korporacji. Wydawca nie ma obecnie gier, które mogłyby wypełnić całą prezentację. Warto przypomnieć, że na początku 2026 roku Ubisoft przeszedł absolutnie drastyczną restrukturyzację wewnętrzną, w ramach której anulowano aż 6 potężnych projektów, w tym wielokrotnie opóźniony i wznawiany remake Prince of Persia: The Sands of Time oraz kilka niezapowiedzianych nowych marek.

Poza tym opóźniono premiery 7 innych gier, aby zapewnić im dodatkowy czas na szlify i uniknąć kolejnych wizerunkowych wpadek na premierę. Przebudowano także całą strukturę firmy, dzieląc zespoły deweloperskie na pięć wyspecjalizowanych dywizji.

W obliczu tak ogromnych cięć i wewnętrznych zmian, firma po prostu nie ma w swoim arsenale wystarczającej liczby ekscytujących zwiastunów, aby udźwignąć ciężar samodzielnego wydarzenia na żywo.

Zamiast sztucznie pompować własną imprezę, francuski gigant najprawdopodobniej ograniczy się do gościnnego pokazu swoich pojedynczych, ocalałych projektów na takich wydarzeniach jak zbliżające się Summer Game Fest.

Źródło: X

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper