Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.12.2015 15:02
Yakuza: Zero trafi na Zachód dopiero w 2017 roku?
412V

Yakuza: Zero trafi na Zachód dopiero w 2017 roku?

SEGA na PlayStation Experience w końcu poinformowała, że zamierza przenieść na Zachód Yakuza: Zero. Wielu naszych czytelników ucieszyło się na tę wiadomość, ale jak się okazuje nie powinniście liczyć na szybką premierę. Według opublikowanych danych gra nie trafi do zainteresowanych w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. 

Yakuza: Zero zadebiutowała na japońskim rynku w marcu 2015 roku. Produkcja została osadzona w 1988 roku i przedstawia wydarzenia przed opowieścią z pierwszej odsłony serii. Historia zebrała sporo pozytywnych komentarzy i gracze z Europy oraz Ameryki wciąż wyczekiwali na pozytywne informacje na temat przeniesienia gry na Zachód.

Ta wiadomość nadeszła na PlayStation Experience, ale pierwsza ekscytacja minęła bardzo szybko – firma potwierdziła, że zamierza wydać tytuł wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Na aktualnej generacji nie jest to większy problem – wystarczy sprowadzić pudełko ze USA – ale zdecydowanie gorszą informacją jest prawdopodobny termin wydania Yakuza: Zero.

Na stronie PlayStation.com pojawiła się podstrona produkcji, na której widnieje następująca data: „2017”. Nie jest to dobra wiadomość dla fanów, którzy liczyli na rychłą premierę. W końcu SEGA musi przygotować wyłącznie lokalizację i zająć się dystrybucją pozycji…

W tej sytuacji, jeśli w ogóle Japończycy zdecydują się na wydanie gry w Europie, to płytki trafią do rodzimych sklepów w okolicach połowy 2017 roku… 

 

Źródło: Twitter.com

Tagi: playstation 4 Sega yakuza: zero