Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 29.12.2015 12:00
Road to Eternity to dokument, który powinien obejrzeć każdy fan klasycznych gier cRPG
562V

Road to Eternity to dokument, który powinien obejrzeć każdy fan klasycznych gier cRPG

Do sieci trafił niedawno dokument nagrany wewnątrz legendarnego studia Obsidian Entertainment, który opowiada o powstawaniu ich ostatniej gry - Pillars of Eternity. Osoby, które wsparły projekt, otrzymają go za darmo, ale reszta świata nadal może otrzymać do niego dostęp.

Pillars of Eternity to jedna z najlepszych gier minionego roku. Wydawałoby się, że powrót do korzeni RPG nie będzie już w dzisiejszych czasach możliwy, jednak okazało się, że fanów takiego systemu jest nadal na tyle dużo, by twórcy uzbierali na Kickstarterze aż 4 miliony dolarów.

Jedną z nagród dla darczyńców był dokument opowiadający o powstawaniu gry. Osoby, które wsparły projekt mają już dostęp do wersji cyfrowej Road to Eternity, a płyty DVD są już w drodze. Jeżeli nie dorzuciliście swoich "trzech groszy" do produkcji tego tytułu, ale nadal jesteście zainteresowani filmem, to nic straconego. Możecie otrzymać wgląd w proces twórczy tego dzieła za jedyne 4 zł. Wystarczy udać się na platformę Vimeo.

Od siebie dodam tylko, że naprawdę warto zainteresować się tym materiałem. Jest on dobrym źródłem informacji nie tylko dla fanów studia, ale także dla osób interesujących się projektowaniem gier, gdyż jest to ekskluzywny wgląd w metody pracy jednego z najlepszych zespołów na świecie. To także motywująca historia poświęcenia na potrzeby własnej wizji.

Oglądaliście już Road to Eternity? Dajcie znać czy wam się podobało.

Źródło: http://www.hardcoregamer.com/2015/12/28/road-to-eternity-documentary-offers-fascinating-insight-into-game-development/184272/

Tagi: ciekawe film Obsidian Entertainment Pillars of Eternity road to eternity