Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.12.2015 15:15
Wielki spin-off Sleeping Dogs z problemami. Triad Wars kończy swój marny żywot
987V

Wielki spin-off Sleeping Dogs z problemami. Triad Wars kończy swój marny żywot

United Front Games w 2012 roku wrzuciło na trzy platformy Sleeping Dogs i gra osiągnęła spory sukces. Twórcy przedstawili graczom niezwykle klimatyczny Hong Kong i zamiast kontynuować tę historię, studio zdecydowało się na produkcję free-2-play przeznaczoną wyłącznie na komputery osobiste. W sumie to nie mogło się udać i projekt wkrótce zostanie zamknięty. 

Nigdy nie zapomnę ekscytacji znajomych po zapowiedzi Triad Wars. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że będzie to pozycja oblepiona mikrotransakcjami, która wskoczy wyłącznie na blachę. Liczyliśmy na wielki tytuł, kolejną ciekawą opowieść i ten niezwykłe Hong Kong. Nie otrzymaliśmy nic, jednak w tym przypadku konsolowcy nie powinni żałować.

United Front Games poinformowało, że 20 stycznia serwery Triad Wars zostaną zamknięte i w konsekwencji gra nigdy nie wyjdzie z testów beta. Jest to dość przykra sytuacja, ponieważ deweloperzy liczyli na wielkie zainteresowanie tytułem po Sleeping Dogs, ale nie potrafili zachęcić do swojej produkcji tłumów.

W Triad Wars zainteresowani mogli kupować za prawdziwą gotówkę specjalną walutę, która od dzisiaj jest dostępna za darmo. Twórcy pozwolą graczom nacieszyć się rozgrywką przed wyłączeniem projektu. Fani, którzy kupili złoto, otrzymają zwroty gotówki.

To może w przyszłym roku otrzymamy pozytywniejsze informacje i studio w końcu zapowie Sleeping Dogs 2? ;)

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/sleeping-dogs-spin-off-triad-wars-shutting-down/1100-6433352/

Tagi: