Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.12.2015 17:03
Świeżutkie szczegóły z Final Fantasy VII Remake - gra znajduje się w początkowej fazie rozwoju
1395V

Świeżutkie szczegóły z Final Fantasy VII Remake - gra znajduje się w początkowej fazie rozwoju

Pracownicy Square Enix bardzo chętnie w ostatnim czasie wypowiadają się o pracach nad Final Fantasy VII Remake. Twórcy postanowili odpowiedzieć na pytania, dzięki którym otrzymujemy kolejne gorące informacje o produkcji. 

Twórcy Final Fantasy VII Remake – producent Toshinori Kitase oraz reżyser Tetsuya Nomura – rozmawiali z dziennikarzem Dengeki PlayStation i postanowili podzielić się z graczami kolejnymi ważnymi kwestiami.

Tak prezentują się szczegóły:

  • Gra znajduje się w bardzo wczesnej fazie projektowania, twórcy rozpoczęli tworzenie systemu walki.
  • Informacje na temat świata gry nie mogą zostać aktualnie potwierdzone, ale produkcja nie zaoferuje nam pełnego, otwartego świata oraz sandboksowej rozgrywki. Nomura jest bardziej zainteresowany przedstawieniem relacji pomiędzy bohaterami oraz otoczeniem.
  • Aktualnie nie możemy oczekiwać, że tytuł zadebiutuje w 2017 roku. Studio nie zamierza wypowiadać się na temat daty premiery do czasu wydania World of Final Fantasy oraz Kingdom Hearts 2.8 HD.
  • Twórcy zadbają o odpowiedni dubbing bohaterów, jednak w grze zadebiutują postacie, które nie pojawiły się w Advent Children, więc trzeba będzie zatrudnić dodatkowych aktorów.
  • W grze pojawią się wydarzenia związane z określoną datą, ale ze względu na różne zmiany w sytuacjach społecznych niektóre sceny będą realizowane ostrożnie.
  • Do pozycji trafią mini-gierki, ale przygotowanie ich należy odpowiednio rozważyć, ponieważ muszą zostać opracowane przy wykorzystaniu najnowszych technologii.  

W sumie ja nie wierzę, by ten pierwszy odcinek mógł trafić na rynek nawet pod koniec 2017 roku… Jeśli studio nadal znajduje się we „wczesnej fazie projektowania”, to premiera w 2018 wydaje się najbardziej sensowna…

Mam nadzieję, że Japończycy nie zdecydują się wydać półproduktu i nie wrzucą na siłę pierwszego epizodu za 2 lata… Szkoda, że deweloperzy nie zdecydowali się na podobną prezentację jak Bethesda w przypadku Fallout 4. Szybka zapowiedź i premiera za kilka miesięcy? Grałbym! ;) 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/12/21/final-fantasy-vii-remake-gets-new-information-on-minigames-overworld-and-more/

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix Tetsuya Nomura yoshinori kitase