Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.12.2015 14:03
Bungie zmienia plany i pozwala zwiększyć poziom Strażników za pieniądze
1221V

Bungie zmienia plany i pozwala zwiększyć poziom Strażników za pieniądze

Twórcy Destiny kilka miesięcy temu wprowadzili do gry mikrotransakcje i spotkali się z bardzo negatywnymi komentarzami społeczności. Bungie postanowiło wyjaśnić sytuację i zapowiedziało, że gracze będą mogli za gotówkę nabyć wyłącznie kosmetyczne elementy… Niestety, firma zmieniła zdanie i pozwoli zainteresowanym podnieść poziom Strażników za gotówkę.

Bungie nie może w ostatnim czasie specjalnie narzekać. Rozszerzenie The Taken King spotkało się z bardzo pozytywnymi opiniami graczy i liczba fanów nowego uniwersum systematycznie rośnie. Gracze chętnie odwiedzają planety, walczą z obcymi i rozwijają swoich Strażników.

Twórcy jednak wpadli na dość typowy dla gier MMO pomysł – postanowili zaoferować podniesienie poziomu jednego bohatera do 25 lvl. Bez męczarni, biegania, tracenia czasu… Wystarczy podłączyć kartę kredytową do konta i można szaleć.

Tak jak wspomniałem w produkcjach MMO często spotykamy się z taką decyzją, ale deweloperzy nigdy nie ukrywają swoich zamiarów. Tutaj Bungie początkowo poinformowało, że nie zamierza dodawać mikrotransakcji wpływających na zmagania, a nagle wprowadziło do gry taki dodatek…

Ciekawostką na pewno jest również sama cena, ponieważ w tej sytuacji trudno mówić o „małych płatnościach” – zwiększenie poziomu kosztuje 125 zł.

Oczywiście nawet po wykupieniu dla przykładu „Level 25 Warlock Pack” i tak nie kończy zabawy… Gracze i tak będą musieli dobijać kolejne lvl.

Źródło: http://www.vg247.com/2015/12/15/destiny-micro-transactions-class-upgrade-packs-go-on-sale-for-45/

Tagi: