Mega Man wysoko w rankingach, ale... do tronu sporo zabrakło

Gry
106V
Pokemon Pokopia
Kajetan Węsierski | Dzisiaj, 15:30
NS2

Minione tygodnie bez żadnych wątpliwości stoją pod znakiem premiery Nintendo Switch 2. Nowa konsola Nintendo bardzo szybko stała się jednym z najgorętszych tematów w branży, a wokół debiutu sprzętu regularnie pojawiają się kolejne sygnały pokazujące, że zainteresowanie jest naprawdę duże. I trudno się temu dziwić, bo przy takiej premierze gracze zawsze z uwagą patrzą nie tylko na samą platformę, ale również na to, jak przekłada się ona na wyniki sprzedaży gier.

Dobrym potwierdzeniem takiej sytuacji jest choćby najnowszy ranking sprzedaży z Japonii, za który tradycyjnie odpowiada Famitsu. Zestawienie obejmuje ostatni tydzień i po raz kolejny pokazuje, czym aktualnie żyją tamtejsi gracze. Jeśli więc chcecie sprawdzić, które tytuły radziły sobie najlepiej i jak wygląda obecnie najlepsza dziesiątka, zdecydowanie warto rzucić okiem na notowanie: 

Dalsza część tekstu pod wideo

Sprzedaż gier w Japonii (23.03 - 29.03)

  1. [NS2] Pokemon Pokopia – 48 772 (w sumie: 821 687)
  2. [NS] Mega Man Star Force Legacy Collection – 18 238
  3. [NS2] Super Mario Bros. Wonder – Nintendo Switch 2 Edition + Meetup in Bellabel Park – 10 158
  4. [NS2] Mario Kart World – 7005 (w sumie: 2 880 343)
  5. [NS2] Monster Hunter Stories 3 – 5477 (w sumie: 53 489)
  6. [PS5] Nioh 3 – 5265 (w sumie: 36 373)
  7. [NS] Pokemon FireRed / LeafGreen (Download Card) – 5214 (w sumie: 11 146)
  8. [NS] Winning Post 10 2026 – 4747 
  9. [NS2] Mario Tennis Fever – 4657 (w sumie: 95 632)
  10. [PS5] Winning Post 10 2026 – 4540

W samym rankingu nie zabrakło też miejsca dla nowości. Mega Man Star Force Legacy Collection zadebiutowało na drugim miejscu, co samo w sobie można uznać za całkiem solidny wynik, ale do pozycji lidera sporo jednak zabrakło. Mimo wszystko już sam start w ścisłej czołówce pokazuje, że marka nadal potrafi przyciągać uwagę i w odpowiednich warunkach wciąż ma czym zawalczyć o graczy.

Źródło: Nintendo Everything

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper