Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2015 16:03
CD Projekt RED zadowolone z Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z Kamienia. Studio chce tworzyć jednocześnie 4 gry
2596V

CD Projekt RED zadowolone z Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z Kamienia. Studio chce tworzyć jednocześnie 4 gry

Twórcy opowieści Geralta przygotowują kolejny dodatek, który zadebiutuje na rynku w przyszłym roku. Studio właśnie podsumowało zainteresowanie Sercem z Kamienia i zapowiedziało przygotowanie jednocześnie 4 gier! 

Prezes CD Projekt RED – Adam Kiciński – postanowił podsumować ostatnie wyniki największego hitu rodzimego studia. Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z Kamienia spełnił oczekiwania studia i ten fakt pozwala deweloperom optymistycznie spoglądać na kolejne rozszerzenie:

"'Serca z Kamienia' spełniają nasze oczekiwania sprzedażowe. Jesteśmy tu w scenariuszu optymistycznym. Pierwsze screeny z drugiego dodatku - 'Krew i wino' zostały upublicznione w tym tygodniu. Będzie on 2 razy większy od pierwszego i znacznie bardziej rozbudowany. Liczymy też, że będzie cieszył się jeszcze większą popularnością niż pierwszy dodatek. Mamy ponadto pomysły, jak skutecznie sprzedawać nasze produkty w całym 2016"

Są to bez wątpienia bardzo dobre informacje dla wszystkich miłośników uniwersum Wiedźmina – CD Projekt RED widzi, że gracze chcą tak rozbudowanych i ciekawych dodatków, więc autorzy mogą skupić się teraz na dopracowaniu kolejnego DLC.

Przedstawiciel CD Projekt RED poinformował, że jego firma zamierza jednocześnie przygotowywać 4 produkcje i dzięki temu w pełni wykorzystać posiadane talenty. Studio zamierza skupić się na 2 dużych i 2 mniejszych grach:

"Budujemy pod to struktury. Nadal będziemy inwestować w segment mobilny. Marka 'The Witcher Battle Arena' przechodzi powoli do historii, ale na 'Arenie' zbudowaliśmy kompetencje i zespół, który się rozrasta i cały czas intensywnie pracuje "

To są moim zdaniem bardzo dobre informacje. Niech główny zespół zajmuje się Cyberpunk 2077, mniejszy skupi się na Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino, a w przyszłości kolejne zespoły mogą tworzyć kolejne wyjątkowe dzieła dla graczy z całego świata!

Może mały spin-off Wiedźmina z Ciri? ;)

Źródło: http://forsal.pl/artykuly/910578,wyniki-sprzedazy-dodatku-do-wiedzmina-3.html

Tagi: CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon wiedźmin 3: dziki gon - serca z kamienia

Nie przegap