Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.12.2015 08:05
Xbox One przegrał listopadową batalię w USA - dane dotyczące sprzedaży gier i konsol
1899V

Xbox One przegrał listopadową batalię w USA - dane dotyczące sprzedaży gier i konsol

Microsoft już chwalił się bardzo obiecującymi informacjami dotyczącymi sprzedaży z okresu "Czarnego Piątku". Okazuje się jednak, że nie wystarczyło to, by pokonać w listopadzie PlayStation 4...

Wg danych zebranych przez grupę NPD PS4 sprzedawało się lepiej od XONE w Stanach Zjednoczonych, w listopadzie. Zadziałała w tym miejscu pozytywne obniżka ceny PS4 oraz kilka ciekawych ofert dostępnych w Stanach Zjednoczonych, dzięki którym można było wyrwać ten system za 300 dolarów. Microsoft próbował utrzymać prowadzenie oferując promocję na pakiet z Gears of War oraz Rise of the Tomb Raider, ale - jak widać - to nie wystarczyło by cieszyć się ze zwycięstwa nad Sony również w listopadzie.

"Zgodnie z danymi NPD PS4 sprzedawało się najlepiej spośród wszystkich konsol w USA, w listopadzie. Przed Czarnym Piątkiem podawaliśmy, że sprzedaliśmy już ponad 30 mln egzemplarzy PS4 do konsumentów z całego świata. Wyniki sprzedaży z Czarnego Piątku były najsilniejsze w historii marki PlayStation, co pokazuje, że granie nigdy nie było tak popularne, jak teraz. Listopad był również najmocniejszym miesiącem w historii w przypadku PS Store" - powiedział Eric Lemper, szef działu marketingu w SCEA.

Wg danych NPD całkowita sprzedaż PS4 i XONE jest o 47% wyższa w pierwszych 25 miesiącach od premiery, niż w przypadku takiego samego okresu dla PS3 i X360.

Jak wyglądała sprzedaż software'u w listopadzie? Tutaj nie zdziwi chyba nikogo ogromny sukces Call of Duty: Black Ops III, które cieszy się wielkim zainteresowaniem w praktycznie wszystkich regionach. Gra pokonała nawet Fallout 4. Star Wars: Battlefront uplasowało się na trzeciej pozycji. Na liście brakuje Rise of the Tomb Raider, co potwierdza, że nowa przygoda Lary nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem, na jakie mógł liczyć wydawca. Jedynym exclusivem na liście jest Halo 5: Guardians na XONE.

Wg pierwszych informacji Fallout 4 sprzedał się o 9% lepiej niż Fallout 3 i o 70% lepiej niż Fallout: New Vegas. Co ciekawe - Black Ops III rozchodziło się lepiej w wersji na XONE, niż na PS4.


Sprzedaż gier na rynku amerykańskim w listopadzie:


1    Call of Duty: Black Ops III (Xbox One, PS4, 360, PS3, PC)
2    Fallout 4 (PS4, Xbox One, PC)
3    Star Wars: Battlefront (PS4, Xbox One, PC)
4    Madden NFL 16 (PS4, Xbox One, 360, PS3)
5    NBA 2K16 (PS4, Xbox One, 360, PS3)
6    FIFA 16 (PS4, Xbox One, 360, PS3)
7    Need For Speed (PS4, Xbox One)
8    Halo 5: Guardians (Xbox One)
9    Assassin’s Creed: Syndicate (PS4, Xbox One, PC)
10    Just Dance 2016 (Wii, Wii U, 360, Xbox One, PS4, PS3)

Źródło: http://venturebeat.com/2015/12/10/november-npd-cod-beats-fallout/

Tagi: npd playstation 4 sprzedaż wyniki wyniki sprzedaży xbox one

Nie przegap