Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.12.2015 09:24
W Final Fantasy VII na PS4 można m.in. przyspieszać upływ czasu
1226V

W Final Fantasy VII na PS4 można m.in. przyspieszać upływ czasu

Od kilku dni możemy grać w Final Fantasy VII na PlayStation 4. Okazuje się, że w konwersji erpegowego klasyka z PlayStation zawarto kilka ciekawych, nowych funkcji.

Można to nazywać "cheatami", albo "funkcjami". O co chodzi? W Final Fantasy VII na PS4, które zostało opublikowane kilka dni temu na PS Store, pojawiły się trzy nowe opcje, wywoływane przez wciskanie gałek analogowych.

Pierwsza z nich będzie najbardziej przydatna dla fanów, którzy przeszli już wcześniej "Siódemkę". Okazuje się, że - tak jak w trybie New Game+ w Chrono Cross - można w porcie Final Fantasy VII przyspieszać upływ czasu. Robimy to wciskając L3. W ten sposób czas przyspiesza 3-krotnie (w walkach lub poza nimi).

Druga funkcja to opcja unikania starć losowych. Taki tryb można aktywować wciskając równocześnie L3 i R3.

Ostatni "cheat" to uzupełnienie punktów zdrowia i napełnienie pasków Limit Breaków dla całej drużyny. Robimy to przez wciśnięcie R3.

Z tych funkcji najbardziej przyda się przyspieszanie czasu, bo w grze znajduje się kilka przydługich animacji ataków, których oglądanie po raz setny potrafi znużyć. Reszta to niepotrzebne ułatwianie rozgrywki, która przecież i tak nie była w oryginale zbyt wymagająca.

Gra dostępna jest w cyfrowej dystrybucji za 46 zł.

Źródło: YouTube

Tagi: cheat final fantasy vii gameplay Square Enix