Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.12.2015 20:39
Blizzard nie zawodzi fanów. Rozszerzenia do Overwatch zostaną udostępnione za darmo
1164V

Blizzard nie zawodzi fanów. Rozszerzenia do Overwatch zostaną udostępnione za darmo

Wielka strzelanka Blizzarda zadebiutuje na rynku w przyszłym roku i gra nie będzie dystrybuowana w formie free-2-play. Gracze będą musieli nabyć tytuł za pełną cenę, ale możemy mieć pewność, że studio nie zamierza wyciągać od graczy dodatkowej gotówki. 

Wiele produkcji z gatunku MOBA jest dystrybuowana w formie free-2-play. Twórcy nie wyceniają swojej pozycji na pełną sumę, ale oddają do dyspozycji graczy wyłącznie kilku herosów. Gdy chcemy otrzymać dostęp do kolejnych bohaterów, to musimy wydać gotówkę. Ten system sprawdza się świetnie w wielu grach, ale Blizzard postanowił rozegrać sytuację inaczej.

Za Overwatch będziemy musieli zapłacić standardową cenę i ta wiadomość zaniepokoiła fanów. Wcześniej pracownicy Zamieci potwierdzili, że gra otrzyma mnóstwo dodatków w formie bohaterów oraz map i społeczność, więc gracze obawiali się serii płatnych rozszerzeń.

Reakcje fanów były negatywne, ale Blizzard nie śpieszył się z wyjaśnieniem sytuacji. Dopiero wczoraj pojawił się poniższy film, na którym pracownik korporacji rozwiewa wszystkie lęki.

Gra otrzyma wiele DLC, ale wszystkie postacie oraz miejscówki zostaną wydane za darmo. Nie zapłacimy pieniędzy za nadciągającą zawartość. Jest to naprawdę świetna wiadomość, ponieważ Overwatch zapowiada się wyśmienicie. Tytuł zebrał wiele pozytywnych opinii i wiele na to wskazuje, że gra będzie kolejnym hitem znanego studia.  

Źródło: YouTube.com

Tagi: blizzard dystrybucja Overwatch