Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.12.2015 17:01
Nintendo NX to nie kolejne Wii lub Wii U - nadciąga „wyjątkowy i inny” sprzęt
1641V

Nintendo NX to nie kolejne Wii lub Wii U - nadciąga „wyjątkowy i inny” sprzęt

Japońska korporacja nadal nie opublikowała jakichkolwiek szczegółów o swojej nowej konsoli, ale w sprawie Nintendo NX wypowiedział się sam Tatsumi Kimishima, który postanowił przybliżyć graczom urządzenie. Szykuje się totalny powiew świeżości. 

Dziennikarz Time rozmawiał z szefem Nintendo na temat Nintendo NX. Tatsumi Kimishima zaznaczył, że nowy sprzęt będzie oferował zupełnie inne doświadczenia od Nintendo Wii oraz Nintendo Wii U. Możemy w tej sytuacji oczekiwać, że nie NX nie jest typowym następcą stacjonarnej konsoli.

„Mogę cię zapewnić, że nie tworzymy kolejnej wersji Wii i Wii U. To coś zupełnie wyjątkowego i innego. Musieliśmy odejść od tych platform, by przygotować coś nowego dla naszej bazy konsumentów.”

Czy szykuje się prawdziwa rewolucja? Japończycy w ciekawy sposób budują aurę tajemniczości. W ostatnich plotkach pojawiła się informacja o połączeniu konsoli stacjonarnej z przenośną, ale patrząc na dzisiejsze słowa oczekuje czegoś innego.

Kimishima podczas dyskusji zaznaczył również, że nazwa robocza „NX” nic nie oznacza… Lub przynajmniej aktualny szef Nintendo nie otrzymał niezbędnych informacji:

„Jeśli natomiast chodzi o nazwę NX to nie ma prawdziwego znaczenia. Szczerze mówiąc, nie wiem skąd to się wzięło. Możliwe, że Pan Iwata chciał mi o tym powiedzieć, ale nie dostał szansy.”

Źródło: http://www.videogamer.com/news/nintendo_nx_will_be_unique_and_different_not_the_next_version_of_wii_or_wii_u.html

Tagi: Nintendo nintendo nx Tatsumi Kimishima