Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.11.2015 16:30
Zobaczcie materiały ze skasowanego Eight Days - ekskluzywny tytuł na PlayStation 3 od SCE London Studio
1719V

Zobaczcie materiały ze skasowanego Eight Days - ekskluzywny tytuł na PlayStation 3 od SCE London Studio

Eight Days zostało pierwszy raz zaprezentowane na E3 w 2006 roku, ale nie otrzymaliśmy wielu informacji na temat produkcji. Prace nad tytułem zostały anulowane po dwóch latach, a kilka godzin temu w Sieci pojawiły się materiały koncepcyjne, które pokazują, że z tego projektu mogła wyrosnąć naprawdę ciekawa gra. 

Założenia Eight Days były bardzo ciekawe – w przeciągu ośmiu dni mieliśmy poznać historię pełną akcji, brutalnych scen oraz naszpikowaną strzelaniem. Charakterystycznym elementem projektu był prawdziwy zegar, który miał odmierzać czas w trakcie poszczególnych scen. Podczas rozgrywki mieliśmy wybrać dobrego lub złego bohatera – w zależności od wybranej postaci obserwowalibyśmy wydarzenia z innej perspektywy.

Sony jednak zrezygnowało z przygotowania tej produkcji – włodarze firmy w 2008 roku podobno zapoznali się ze wszystkimi nadciągającymi tytułami i z niektórych musieli zrezygnować. Shuhei Yoshida wspomniał nawet, że problemem Eight Days był brak trybu sieciowego, a w tamtych czasach japońska korporacja skupiała się na tytułami z multiplayerem.

Dzisiaj możemy zerknąć na koncepty, które wyglądają bardzo ciekawe. Na uwagę zasługują lokacje – gra miała zostać umiejscowiona w 8 różnych stanach i swego czasu londyński oddział Sony wspominał o największej mapie w historii gier… ;)

Nowe materiały znajdziecie w galerii, a poniżej zerknijcie na rozgrywkę ukazaną na wspomnianym E3.  

Źródło: http://pressa2join.com/unseen-concept-art-for-cancelled-playstation-3-title-eight-days-emerges/

Tagi: eight days PLAYSTATION 3 sce london skasowane