Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.11.2015 19:53
Kolejny RPG zadebiutuje na PlayStation 4 - poznajcie Masquerada: Songs and Shadows
1014V

Kolejny RPG zadebiutuje na PlayStation 4 - poznajcie Masquerada: Songs and Shadows

W przyszłym roku nie zabraknie wielu wyśmienitych produkcji AAA, ale również niezależne ekipy zamierzają pokazać, że potrafią przygotowywać fenomenalne gry. Jednym z takich zespołów jest bez wątpienia Witching Hour Studios i autorzy właśnie poinformowali o przygotowaniu Masquerada: Songs and Shadows w edycji na PlayStation 4.

O Masquerada: Songs and Shadows pierwszy raz mogliście przeczytać na PPE kilka miesięcy temu, jednak dotychczas gra zmierzała wyłącznie na komputery osobiste. Deweloperzy chcą zaprezentować swoje dzieło szerszej publiczności, więc możemy mieć pewność, że już w przyszłym roku z tą przygodą zapoznają się również posiadacze PlayStation 4.

W grze wcielimy się w nijakiego Cicero Gavara, który został przywrócony do służby po wieloletnim wygnaniu. Zadaniem inspektora jest rozwiązanie sprawy tajemniczego zniknięcia, jednak najciekawszym elementem produkcji jest umiejscowienie historii. Gracze trafią do wyjątkowej miejscowości – Ombre to jedyne miasto na świecie, w którym istnieje magia. W tej osadzie ludzie czerpią moc z pradawnych masek, więc zainteresowanie tymi artefaktami jest naprawdę spore.

Pod względem rozgrywki otrzymujemy typowego RPG-a – kontrolujemy kilkuosobowy zespół, rozwijamy umiejętności, zdobywamy nowe bronie i staramy się rozwikłać wielką zagadkę. Autorzy wspominają, że przygotowując ten tytuł inspirowali się między innymi serią Baldur's Gate.

Źródło: http://blog.eu.playstation.com/2015/11/25/introducing-masquerada-on-ps4-an-rpg-of-magic-dancing-and-death/

Tagi: Masquerada: Songs and Shadows Witching Hour Studios zapowiedz