Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.11.2015 09:02
Analitycy wieszczą ogromną popularność gogli VR w najbliższych 2 latach
654V

Analitycy wieszczą ogromną popularność gogli VR w najbliższych 2 latach

EA uważa, że gogle VR mogą osiągnąć prawdziwy sukces dopiero za 5 lat. Inaczej temat widzą analitycy rynkowi z Superdata, którzy wieszczą ogromny sukces nowej technologii już w 2017 roku.

Czy wirtualna rzeczywistość weźmie nasze hobby szturmem? EA nie jest o tym przekonane. Z kolei wg analityków rynkowych Superdata do 2017 roku zostanie sprzedanych aż 70 milionów gogli VR na całym świecie. Hitem ma być Samsung Gear VR, który wyceniono w USA na 99$ (ale pamiętać należy, że taki hardware wymaga posiadania Samsung Galaxy S6 lub Samsung Galaxy Note 5).

"Początkowo tanie urządzenie smartfonowe będą prowadzić w sprzedaży. Użytkownicy będą w ten sposób przekonywać się, że warto zapłacić za droższy hardware" - czytamy w analizie Smartdata.

Analitycy Superdata przewidują, że aż 30% graczy konsolowych z USA ma kupić PlayStation VR, a 18% graczy
preferujących PC ma się skusić na Oculus Rift
. Do końca roku 2017 obroty ze sprzedaży hardware'u VR mają wynieść 8,8 mld dolarów, a ze sprzedaży software'u do VR 6,1 mld dolarów.

Pozostaje zapytać o wasze zdanie - czy myślicie, że faktycznie VR będzie rozchodzić się w takim tempie, jak przewidują analitycy i zostanie z nami na stałe? A może to tylko kolejna ciekawostka, jak właściwie zapomniana już funkcja 3D?

Źródło: http://www.vg247.com/2015/11/23/vr-headset-install-base-wil-reach-70-million-by-the-end-of-2017-says-analyst/

Tagi: analitycy ea gogle vr vr wirtualna rzeczywistość