Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.11.2015 18:06
Turn 10 Studios broni mikrotransakcji z Forza Motorsport 6 - „można je wyłączyć”
597V

Turn 10 Studios broni mikrotransakcji z Forza Motorsport 6 - „można je wyłączyć”

W poniedziałek małe płatności oficjalnie pojawiły się w Forza Motorsport 6. Twórcy wcześniej zarzekali się, że nie zamierzają dodać mikropłatności do gry, więc sympatycy serii nie są zadowoleni, ale dyrektor kreatywny produkcji broni tej decyzji. 

W przypadku Forza Motorsport 6 jesteśmy świadkami bardzo nietypowej sytuacji. Zazwyczaj twórcy dodają mikrotransakcje na samym początku zabawy, by zachęcić leniwych graczy do wydawania gotówki, ale w przypadku dzieła Turn 10 Studios jest inaczej. Gra zadebiutowała na rynku 18 września i dopiero teraz autorzy zdecydowali się na wprowadzenie tego elementu do pozycji.

Mimo wszystko ta sytuacja nie podoba się fanom, którzy w dość otwarty sposób wygłaszają swoje niezadowolenie na Twitterze dyrektora generalnego pozycji. Jeden z graczy wspomniał, że jest smutny, bo deweloperzy niczego nie nauczyli się po sytuacji z Forza Motorsport 5. W odpowiedzi Dan Greenawalt wspomniał, że tytuł działa bardzo dobrze bez mikrotransakcji i można w dodatku je wyłączyć:

„Gra została zaprojektowana, dopasowana i przetestowana w 100% bez mikrotransakcji i można je wyłączyć.”

W sumie deweloper ma rację. Ja spędziłem przy tym tytule wiele godzin i nawet przez chwilę nie odczułem potrzeby na ułatwienie sobie zabawy. Jestem pewien, że Forza Motorsport 6 działa wyśmienicie bez tej funkcji, więc po co ją dodawać? Niby zawsze można kliknąć przycisk „wyłącz”, ale niesmak pozostaje.  

Źródło: http://gamingbolt.com/forza-6-director-defends-games-microtransactions

Tagi: forza motorsport 6 mikrotransakcje Turn 10 Studios