Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.11.2015 14:37
Hidetaka Miyazaki: „Dark Souls III może być wielkim zakończeniem serii”
1507V

Hidetaka Miyazaki: „Dark Souls III może być wielkim zakończeniem serii”

W przyszłym roku ponownie zatopimy się w wielkiej produkcji japońskich magików z From Software. Dark Souls III jest przygotowywane od wielu miesięcy i możemy mieć pewność, że deweloperzy kolejny raz zaoferują nam kawał wciągającej i trudnej rozgrywki. Jednak twórcy zauważają pewien problem, przez który nadciągająca pozycja może zakończyć tę serię. Przynajmniej na pewien czas.  

Fani Soulsów nie mogą specjalnie narzekać. Niedawno zagraliśmy w Dark Souls III, później w Bloodborne, a na dodatek sympatycy mogli sprawdzić Dark Souls II: Scholar of the First Sin. To sporo umierania, a nie możemy zapomnieć, że już w marcu zadebiutuje Dark Souls III.

Pierwsi śmiałkowie, którzy sprawdzili tytuł podczas beta testów są zdania, że From Software kolejny raz oferuje graczom to samo. Twórcy przygotowują innowacje, ale w bardzo bezpieczny sposób rewolucjonizują to uniwersum.

Hidetaka Miyazaki reżyser Dark Souls III, a zarazem szef From Software rozmawiał z dziennikarzem GameSpotu i nie ukrywa, że beta nie była rewolucyjna, ale w kolejnych etapach przygody ma być znacznie lepiej:

„Faktycznie, fragment gry zamieszczony w becie jest jednym z najbardziej standardowych. Tworząc produkcję przygotowujemy bardzo szablonowe elementy i jednocześnie staramy się osiągnąć równowagę w rozgrywce. Z pewnością to uczucie z bety nie pojawi się w przypadku całej gry. Nie musisz się o to martwić.”

Deweloper jednak nie ukrywa, że pojawiła się pewna obawa o zbyt wielkie wykorzystywanie serii i jednocześnie zmęczenie graczy wrzucaniem na rynek bardzo podobnych produkcji… Właśnie z tego powodu Dark Souls III może być ostatnią odsłoną w serii:

„Byłoby kłamstwem, gdybym powiedział, że nie ma takiej obawy. Nie sądzę, aby dobrym wyborem było tworzenie gier z serii Souls oraz Bloodborne w nieskończoność. Zastanawiam się nad wielkim zamknięciem serii dzięki Dark Souls III. To oczywiście nie zależy tylko ode mnie, ale wspólnie z From Software chcemy w przyszłości przygotowywać nowe projekty. Dark Souls III jest ostatnią grą, którą rozpoczęliśmy tworzyć zanim zostałem szefem From Software. Kolejny tytuł będzie już zapoczątkowany za czasów mojego szefostwa. Wierzę, że nasza firma może tworzyć nowe rzeczy. Pojawią się nowe rodzaje produkcji od nas, a Dark Souls III jest ważnym znacznikiem ewolucji From Software.”

Zaskoczeni? Japończycy wiedzą, że zbyt silne wykorzystywanie IP może tylko zaszkodzić. Pewnie nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, ale Hidetaka Miyazaki na pewno będzie chciał w odpowiedni sposób zadbać o swoje wielkie uniwersum. 

Jak zapatrujecie się na słowa przedstawiciela From Software - najwyższy czas na koniec Soulsów?

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/dark-souls-3-interview-it-wouldnt-be-right-to-cont/1100-6432425/

Tagi: dark souls iii From Software hidetaka miyazaki