Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.11.2015 19:30
Mroczny Darkest Dungeon trafi w przyszłym roku na konsole Sony
1709V

Mroczny Darkest Dungeon trafi w przyszłym roku na konsole Sony

Sympatycy turowych RPG-ów powinni zapamiętać nazwę Darkest Dungeon. Gra w przyszłym roku zadebiutuje na trzech platformach i według pierwszych informacji możemy szykować się na bardzo klimatyczną i wciągającą pozycję. Twórcy z Red Hook szykują kawał mrocznej historii z ciekawym systemem walki. 

Darkest Dungeon to turowy RPG przygotowany przez studio Red Hook. Twórcy przygotowując ten tytuł postawili na bardzo mroczny klimat, który wprost wylewa się z ekranu.

Akcja pozycji rozgrywa się w mrocznym świecie fantasty, ale gracz poznaje w głównej mierze wydarzenia ze starej twierdzy oraz lochów znajdujących się pod budynkiem. Te ziemie zostały opanowane przez zło, a zadaniem śmiałków jest pokonanie potworów.

Rozgrywka polega na eksploracji podziemi, poszukiwaniu przedmiotów oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami. Twórcy przygotowali interesujący system psychiki, o którą należy przez cały czas dbać. Każdy z herosów charakteryzuje się indywidualnymi cechami, inaczej reaguje na wydarzenia, więc zadaniem gracza jest odpowiednie dbanie o wojaków. Zaniedbanie stanu emocjonalnego może spowodować paranoję, panikę, a nawet pogrążenie w szaleństwie postaci.

Starcia odbywają się w systemie turowym, jednak do każdej bitwy należy się odpowiednio przygotować, ponieważ śmierć w Darkest Dungeon jest permanentna. Po wygraniu pojedynków bohaterowie mogą udać się do pobliskiej wioski, by napić się alkoholu, skorzystać z uciech życia lub wziąć udział w bijatyce – wszystkie atrakcje polepszają psychikę wojowników.  

Tytuł w wersji na komputery osobiste zadebiutuje na rynku 19 stycznia. Edycja na PlayStation 4 i PlayStation Vitę wskoczy na PlayStation Store w późniejszym terminie.  

Źródło: http://blog.us.playstation.com/2015/11/18/darkest-dungeon-coming-to-ps4-ps-vita-next-year/

Tagi: Darkest Dungeon red hook zapowiedz