Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2015 19:10
Sukces Friday the 13th: The Game na Kickstarterze - autorzy zdobyli gotówkę na ulepszenie tytułu
1006V

Sukces Friday the 13th: The Game na Kickstarterze - autorzy zdobyli gotówkę na ulepszenie tytułu

W październiku studio Gun Media poinformowało, że od wielu miesięcy pracuje nad grą na podstawie Piątku 13. Studio postanowiło uzyskać dodatkowe pieniądze na Kickstarterze i dzisiaj projekt zebrał niezbędną gotówkę. Pieniądze pomogą autorom ulepszyć tworzoną koncepcję. 

Gun Media odsłoniło swój projekt i postanowiło zebrać gotówkę na Kicksterterze, ale twórcy w zasadzie nie musieli prosić graczy o pieniądze. Już w październiku skończyli znaczną część swojego projektu, ale crowdfunding pomoże deweloperom ulepszyć tytuł i zaoferować graczom przyjemniejszą rozgrywkę.

Jest to w moim odczuciu świetna wiadomość, ponieważ autorzy nie przychodzą z pustymi rękoma i proszą o jałmużnę. Ekipa potwierdziła, że gdyby nie zebrała 700 tysięcy dolarów, to szukałaby wydawcy, jednak teraz studio może samodzielnie zająć się dystrybucją gry.

Musicie jednak pamiętać, że Friday the 13th: The Game nie będzie typowym horrorem. Gun Media postanowiło zaoferować graczom asynchroniczny multiplayer, w którym jeden ze śmiałków wcieli się w zabójcę, a reszta będzie musiała go unikać. Więcej informacji na temat projektu znajdziecie tutaj.

Do galerii wrzuciłem kilka nowych materiałów z tytułu. 

Źródło: http://www.destructoid.com/that-friday-the-13th-game-cleared-their-700-000-kickstarter-goal-320196.phtml

Tagi: friday the 13th: the game Gun Media kickstarter