Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2015 20:50
Steam Machine znacznie lepsze od konsol? Tak twierdzi Gabe Newell
2162V

Steam Machine znacznie lepsze od konsol? Tak twierdzi Gabe Newell

Premiera pierwszych Steam Machine odbędzie się jeszcze w listopadzie, więc Gabe Newell postanowił podsycić atmosferę przed debiutem i wypowiedział się na temat rywalizacji sprzętów z konsolami. 

Wielka premiera pierwszych Steam Machine odbędzie się już w listopadzie. Gabe Newell od dawna czeka na ten dzień, więc z przyjemnością porozmawiał z dziennikarzem Develop Online. Szef Valve wspomniał, że urządzenia z logiem Steam będą znacznie lepsze od konsol aktualnej generacji:

„W cenach konsol otrzymamy sprzęty przykładowo od Alienware, które będą szybsze niż dzisiejsze konsole. W tej sytuacji w tym samym przedziale cenowym, otrzymasz bardziej wydajną platformę, która zaoferuje wszystko to co komputer osobisty z Internetem.”

Zgodzicie się z Newellem? Ja jakoś nie mogę. Dobrze pamiętam wiadomość, którą opublikowaliśmy na PPE na początku roku – „maszyny parowe” będą kosztować od 1700 do nawet 18500 zł i te najtańsze na pewno nie pozwolą nam na swobodną rozgrywkę w Fallout 4 lub Batman: Arkham Knight (hehe...).

Mimo wszystko nie dziwią mnie słowa  Gabe’a – urządzenia trafiają na rynek, dlatego trzeba je odpowiednio rozreklamować, ale ja jakoś nie widzę sensu inwestowania w takie produkty... A Wy, co sądzicie o Steam Machine? 

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2015/11/06/valve-boss-gabe-newell-on-steam-machines-killing-off-consoles

Tagi: