Co z Physint i OD w 2026 roku? Hideo Kojima potwierdza plany dotyczące pierwszej gry na PS6 i horroru

Gry
255V
PHYSINT
AlbertWokulski | Dzisiaj, 09:20
PS5 XSX|S PC PS6

Hideo Kojima powitał nowy rok zapowiadając swoje działania na 2026 rok. Gracze nie mogą liczyć na wiele nowości, ponieważ będzie to 12 miesięcy ciężkiej pracy.

Hideo Kojima ma za sobą bardzo intensywny okres. W 2025 roku na rynek trafiło Death Stranding 2: On the Beach, a wszystko wskazuje na to, że w 2026 roku produkcja zawita również na PC. Wielu graczy liczyło jednak, że Japończyk szybko pokaże kolejne projekty. Tymczasem twórca rozwija jednocześnie dwie bardzo ambitne gry: Physint, czyli pierwszą oficjalnie zapowiedzianą produkcję na PS6, oraz tajemniczy horror OD, tworzony we współpracy z Microsoftem.

Dalsza część tekstu pod wideo

W noworocznym wpisie opublikowanym na platformie X, Hideo Kojima jasno dał do zrozumienia, że 2026 rok nie będzie czasem wielkich premier. Twórca podkreślił, że Kojima Productions wchodzi w tzw. „drugą fazę”, która ma prowadzić do jeszcze ambitniejszego „trzeciego etapu” rozwoju studia. Oznacza to jedno: zamiast podróży i głośnych zapowiedzi - pełne skupienie na pracy u podstaw.

Hideo Kojima przyznał wprost, że w przeciwieństwie do poprzedniego roku, tym razem zamierza „pozostać na miejscu i budować solidne fundamenty”. Studio będzie kontynuowało prace nad horrorem OD, a jednocześnie ruszy pełną parą z przygotowaniami do Physint. W praktyce oznacza to casting aktorów, skanowanie twarzy, performance capture oraz kolejne etapy produkcji, które jasno sugerują, że oba projekty wciąż znajdują się na relatywnie wczesnym etapie rozwoju.

Szczęśliwego Nowego Roku. W 2026 roku przejdziemy do „drugiej fazy”, która doprowadzi nas do „trzeciej fazy” KOJIMA PRODUCTIONS.

W przeciwieństwie do zeszłego roku, kiedy podróżowałem po całym świecie, ten rok będzie poświęcony utrzymaniu stabilnej pozycji i stworzeniu solidnych fundamentów. Będziemy kontynuować prace nad horrorem „OD” i przygotowania do gry akcji o tematyce szpiegowskiej „PHYSINT”. Obejmuje to casting aktorów, skanowanie i nagrania z wykorzystaniem technologii motion capture.

Będziemy również kontynuować prace nad filmem fabularnym DEATH STRANDING, a także nad projektami animowanymi, zarówno filmowymi, jak i serialowymi. Ponadto przygotowujemy kilka „wydarzeń” w tym roku. Gdy wszystko zostanie sfinalizowane, będę mógł podzielić się więcej szczegółami.

W tym roku mija 40 lat od momentu, gdy w 1986 roku rozpocząłem swoją przygodę z tworzeniem gier. Jak zawsze dziękuję za nieustające wsparcie i poparcie dla KOJIMA PRODUCTIONS. Mam nadzieję, że ten rok będzie równie udany.

Wszystko wskazuje więc na to, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie ma co liczyć na nową grę od Kojima Productions. Nawet jeśli Death Stranding 2 ma już za sobą premierę, to zarówno Physint, jak i OD wymagają jeszcze ogromnej pracy.

Warto jednak dodać, że Japończyk nie zwalnia tempa poza branżą gier. Twórca potwierdził, że trwają prace nad aktorskim filmem na podstawie Death Stranding, projektami animowanymi (zarówno filmem, jak i serialem), a także kilkoma wydarzeniami specjalnymi. Dodatkowego znaczenia nabiera fakt, że 2026 rok to dla Kojimy 40-lecie pracy w branży gier - symboliczny moment, który zapowiada raczej spokojne, ale niezwykle ważne miesiące dla przyszłości jego studia.

Źródło: X: HIDEO_KOJIMA_EN

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper