Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 20.10.2015 11:30
Sceny z trailerów nie zostały wycięte z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Nigdy ich tam nie było
1069V

Sceny z trailerów nie zostały wycięte z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Nigdy ich tam nie było

Zaraz po premierze przygód Venom Snake'a wybuchła afera. Wiele scen, które widzieliśmy na zwiastunach miało zostać wyciętych z gry. Okazuje się, że nie jest to do końca prawda.

Całą sytuację postanowił rozjaśnić community manager Konami - Robert Allen Peller, gdy ktoś zaczepił go na Twitterze pytając: "Czy scena ze zwiastuna premierowego, gdzie Boss zmienia się w Skull Face'a została wycięta z gry?".

Odpowiedź jest dosyć zaskakująca, gdyż jak twierdzi Robert, ten fragment przygotowany został jedynie na potrzeby trailera. Hideo Kojima, jako reżyser, podchodził do kwestii zwiastunów bardzo poważnie i starał się, aby mogły one obronić się w pojedynkę - jako zamknięte dzieło. Jest to trochę sprzeczne z faktem, że trailery powinny odzwierciedlać jakość produktu końcowego, jednak ucina jednocześnie wszystkie konspiracyjne plotki. Kojima zawierał w materiałach promocyjnych pewne sceny po to, aby wywierały one na graczach długotrwałe wrażenie. Od samego początku zakładano zatem, że nie pojawią się one w grze.

Dziwne podejście, ale na swój sposób logiczne. Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Źródło: http://gamingbolt.com/metal-gear-solid-5-cut-scenes-from-trailers-were-actually-not-in-the-game-from-the-beginning

Tagi: hideo kojima konami metal gear solid metal gear solid v: the phantom pain trailer zwiastun