Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.10.2015 15:29
Akcja, efektowne walki i ciekawa stylistyka - zapowiedziano Furi
853V

Akcja, efektowne walki i ciekawa stylistyka - zapowiedziano Furi

Od wielu miesięcy jesteśmy dziennie karmieni nowymi indyczkami. W gronie średniej jakości mięska można od czasu do czasu znaleźć intrygującą pozycję, nad którą warto się pochylić. Furi zapowiada się na tytuł, który powinien zainteresować wielu czytelników PPE. 

Furi to produkcja z gatunku beat ’em up, w której gracze uczestniczą w dynamicznych i niezwykle widowiskowych pojedynkach. Tytuł został przygotowany przez niezależną ekipę The Game Bakers. W pozycji zadaniem śmiałków jest rywalizowanie z kolejnymi bossami.

Pomysł na grę powstał ponad 10 lat temu. Emeric Thoa w drodze na targi został zapytany o pomysł na grę i właśnie wtedy opowiedział o Furi. W tamtym czasie był młodszym projektantem w dużej firmie, a scena indyczków dopiero rosła, więc nie mógł pozwolić sobie na opuszczenie pracodawcy i przygotowanie tytułu z niższej półki.

Marzenia spełniły się po latach. Furi ewoluował, ale zachował swój pierwotny charakter. W dziele zainteresowani gracze wykażą się umiejętnościami oraz kocim refleksem – na specjalnych arenach będziemy walczyć z coraz to silniejszymi bossami, którzy charakteryzują się bardzo różnorodnymi stylami walki.

Ciekawostką na pewno jest fakt, że za wizualizację projektu jest odpowiedzialny Takashi Okazaki, twórca Afro Samurai.

Furi jest nadal polerowane oraz dopieszczane, ale już w przyszłym roku gra zadebiutuje na PlayStation 4 i komputerach osobistych. 

Źródło: http://blog.eu.playstation.com/2015/10/14/furi-a-beat-em-up-with-a-difference-announced-for-ps4/

Tagi: FURI screeny The Game Bakers trailer zapowiedź zwiastun