Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.10.2015 15:00
Guillermo del Toro wypowiedział się w sprawie anulowania Silent Hills - „to nie ma sensu”
1726V

Guillermo del Toro wypowiedział się w sprawie anulowania Silent Hills - „to nie ma sensu”

Konami pokłóciło się z Hideo Kojimą i zrezygnowało z przygotowania Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza). W konsekwencji japońska firma pogrzebała jeden z najciekawiej zapowiadających się horrorów ostatnich lat. W sprawie produkcji postanowił wypowiedzieć się reżyser Guillermo del Toro. 

Nie ukrywajmy... Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza) zapowiadał się wybornie. Hideo Kojima oraz Guillermo del Toro mogli stworzyć wyjątkową pozycję, którą zapamiętalibyśmy na lata. Już wersja demonstracyjna tego tytułu prezentowała się wybornie i tylko nieliczni zdołali ukończyć ten błogi spektakl grozy.

Mimo to Konami postanowiło zrezygnować z produkcji i wielu graczy oraz nawet sami twórcy nie potrafią zrozumieć tej sytuacji. Znany reżyser rozmawiał z dziennikarzem Bloody Disgusting i wspomniał, że projekt był naprawdę ciekawy, ponieważ ekipa przygotowała unikalne elementy, które na pewno spodobałyby się fanom horrorów. Deweloperzy byli przekonani, że tworzą naprawdę niezwykłą grę, która zdoła przestraszyć wielu zainteresowanych.

Guillermo del Toro nie ukrywa, że jego zdaniem ta decyzja nie ma totalnie sensu. Japończycy zrezygnowali z projektu, który mógł nie tylko zaprezentować nową jakość w gatunku, ale jednocześnie zaoferować głębokie doświadczenie.

Trudno nie zgodzić się z reżyserem... My nie znamy pełnej koncepcji Silent Hills, a pewnie wielu z Was z chęcią zapoznałoby się z tym dziełem. Konami jednak woli skupiać się na innych grach...

Nadal nie poznaliśmy przyszłości Hideo Kojimy. Twórca zapewne już posiada nową ekipę, która tylko czeka na pierwsze instrukcje dotyczące tworzenia nowego projektu. Według ostatnich informacji, Guillermo del Toro nie zamierza ponownie angażować się w przygotowywanie gier wideo.

Źródło: http://gamingbolt.com/silent-hills-cancellation-makes-no-sense-guillermo-del-toro

Tagi: guillermo del toro hideo kojima konami P.T. silent hills

Nie przegap