Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 27.09.2015 10:24
Shuhei Yoshida: Klimat nie sprzyja powstaniu trzeciej przenośnej konsoli PlayStation
1673V

Shuhei Yoshida: Klimat nie sprzyja powstaniu trzeciej przenośnej konsoli PlayStation

To, że PS Vita okazała się być finansową klapą dla Sony wie już niemalże każdy gracz. Po dosyć imponującym sukcesie jaki osiągnęło PSP, japoński gigant podjął wszelkie starania, aby jego sukcesor był lepszy, ładniejszy i bardziej pomysłowy.

Obiecujący start napawał optymizmem, że już w niedalekiej przyszłości znów wyjmiemy z kieszeni sprzęt Sony z nowym God of War, przenośnym inFamous, Gran Turismo, czy innymi świetnymi grami, które znamy z PS3. 

Niestety PS Vita nie wytrzymała konkurencji ze smartphone'ami, a na dodatek sami jej twórcy skazali ją na śmierć brakiem jakichkolwiek nowych gier ze swoich studiów deweloperskich. Dziś mamy na świecie mniej więcej 13-14 milionów posiadaczy następcy PSP - co przy rezultacie 80 mln pierwowzoru jest dość bladym wynikiem.

Nikogo zatem nie powinny dziwić słowa wypowiedziane przez samego Shuhei Yoshide, który stwierdził, iż aktualnie "klimat jest niesprzyjający" dla powstania trzeciej kieszonsolki Sony.

Ponadto w swoim panelu na EGX Japończyk dodał, iż sam jest wielkim fanem Vity i tego jak została zaprojektowana, lecz niestety póki co nowego sprzętu nie będzie.

Także tak jak wielu z Was, mam nadzieję, iż kultura grania mobilnego będzie kontynuowana, lecz klimat jest niesprzyjający (powstaniu PSV 2 - przyp. red.), ponieważ sektor mobilny został ogromnie zdominowany (przez smartphone'y).

Źródło: http://www.polygon.com/2015/9/26/9401451/ps-vita-successor-unlikely-given-mobile-gaming-climate-says-sony

Tagi: