Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 08.09.2015 16:33
Beyond Eyes wreszcie ukaże użytkownikom PS4 świat niewidomych osób
539V

Beyond Eyes wreszcie ukaże użytkownikom PS4 świat niewidomych osób

Ciekawy projekt mający na celu ukazanie graczom tego, w jaki sposób świat "postrzegany" przez osoby niewidome nareszcie trafił do sprzedaży w sklepie PlayStation Store.

W grze wcielamy się w niewidomą dziewczynę, która wykorzystuje swoje zmysły, aby wyobrazić sobie świat. Bohaterka utraciła wzrok przez nieszczęśliwy wypadek i od tego czasu obawia się głośnych dźwięków i przestrzeni publicznej. Z tego powodu jest uwięziona w swoim domu. Wszystko zmienia się w momencie zaginięcia kota – aby odnaleźć swojego pupila, Rae wyruszy w wielką podróż. 

Tak prezentuje się fabuła tej nietuzinkowej niezależnej produkcji autorstwa studia Tiger & Squid. Gra oparta jest o ciekawą mechanikę. Otaczający bohaterkę świat jest tak naprawdę jej wyobrażeniem, które powstaje w wyniku działania innych zmysłów, takich jak dotyk i słuch. Produkcja ta pojawiła się w zeszłym miesiącu na platformach Xbox One i PC. Niestety użytkownicy konsol Sony, którzy lubię tego typu doświadczalne gry, musieli zaczekać nieco dłużej. Na szczęście gracze z obozu Sony zagrają w Beyond Eyes jeszcze w tym tygodniu. 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/09/08/beyond-eyes-brings-color-and-life-to-ps4-today/

Tagi: beyond eyes gry niezalezne indie sztuka Tiger & Squid