Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 28.08.2015 10:18
"To zwykła pomyłka" - Sony wcale nie walczy z transmitowaniem rozgrywki z Until Dawn
777V

"To zwykła pomyłka" - Sony wcale nie walczy z transmitowaniem rozgrywki z Until Dawn

Donosiliśmy wczoraj, że Sony blokuje możliwość streamowania gry za pośrednictwem Twitcha, gdy używamy przycisku Share. Ostatecznie okazuje się jednak, że nie jest to umyślne działanie.

Problemem miała tu być archiwizacja każdego "strumyczka", który transmitowany jest za pośrednictwem serwisu Twitch. Serwis Engadget postanowił odezwać się w tej sprawie prosto do PlayStation i jak się okazuje jest to kwestia niedopatrzenia. Zablokowanie funkcji miało na celu zabezpieczenie przed wyciekiem treści całej gry do sieci jeszcze przed premierą. Wraz z pojawieniem się gry w sklepach zapomniano "przesunąć dźwignię z powrotem".

Pracujemy właśnie nad poprawką, która umożliwi archiwizację transmisji z Until Dawn. Funkcja ta została nieumyślnie zablokowana. Jest nam niezwykle miło z powodu pozytywnego odbioru gry przez społeczność i nie możemy się doczekać, by zobaczyć fanów dzielących się swoim doświadczeniem za pośrednictwem serwisów Twitch oraz YouTube. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i damy wam znać, gdy tylko rozwiążemy ten problem.

Tak brzmi oficjalna odpowiedź Sony i jesteśmy nią w pełni usatysfakcjonowani. Czekamy zatem na pozytywne informacje.

Tagi: PlayStation Sony Supermassive Games Twitch Until Dawn