Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.08.2015 20:31
Szef studia CD Projekt RED napisał list otwarty dla graczy
2714V

Szef studia CD Projekt RED napisał list otwarty dla graczy

CD Projekt RED może zaliczyć ostatni okres do bardzo udanych. Dzisiaj poznaliśmy dane dotyczące sprzedaży Wiedźmin 3: Dziki Gon, a Adam Badowski – szef studia – wystosował list otwarty do graczy. Zapraszamy do lektury! 

6 milionów sprzedanych pudełek w 6 tygodni i zysk na poziomie 236 milionów złotych to wyjątkowe osiągnięcia. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie odpowiednie wsparcie graczy, którzy z przyjemnością zapoznali się z pozycją. 

Szef studia CD Projekt RED – Adam Badowski – postanowił podziękować graczom. Deweloper zaznaczył, że miliony sprzedanych pudełek to jednocześnie bardzo duża odpowiedzialność, która spoczywa na warszawskiej ekipie.

Ich głównym zadaniem jest osiągnięcie jak największej satysfakcji społeczności... A takie podejście do klienta trzeba szanować! W końcu dostaliśmy 16 darmowych dodatków i tytuł jest wciąż wspierany.

Zapraszamy do przeczytania wspomnianego listu. Badowski przedstawia sytuację produkcji oraz dziękuje graczom za wsparcie: 

Cześć Gracze!

Ale ten czas leci! Aż trudno uwierzyć, że od premiery minęło już tyle dni. Od tego czasu ani na chwilę nie zwolniliśmy tempa, ciężko pracowaliśmy, by przekazać w Wasze ręce dodatkową zawartość, naprawialiśmy to, co wymagało naprawy i snuliśmy plany, co jeszcze można zrobić, aby uczynić Wiedźmina lepszym. Na konferencji zorganizowanej dla akcjonariuszy (CD PROJEKT jest spółką giełdową) ogłosiliśmy właśnie, że nasza wiedźmińska rodzina się rozrosła -- liczba sprzedanych w sześć tygodni od premiery egzemplarzy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon przekroczyła 6 milionów. Bez obaw, nie zamierzam omawiać tu kwestii finansowych -- chciałem jednak skorzystać z okazji, aby odezwać się bezpośrednio do graczy i dać Wam pewien wgląd w to, co ta liczba oznacza dla nas, jako twórców gier.

Można pomyśleć, że mamy sześć milionów powodów do radości -- tak rzeczywiście jest. Jednak tak duża liczba niesie ze sobą równie dużą odpowiedzialność. Chciałbym, byście mieli świadomość, że my -- jako studio -- doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Wasze pochlebne opinie i pozytywne recenzje w mediach to dla nas przede wszystkim zobowiązanie -- stworzyliśmy dobrą grę, ale przed nami jeszcze długa droga. RED to miejsce, gdzie pracują artyści, szaleni marzyciele, ale przede wszystkim ludzie, dla których diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Nieistotne czy chodzi o kolor nieba podczas zachodu słońca nad Velen, czy wystrój wnętrza chaty, do której większość graczy prawdopodobnie nigdy nie zajrzy -- tworząc Wiedźmina, tworzymy go również dla siebie i zawsze, ale to zawsze, próbujemy sięgać dalej i dalej. Chciałbym, żebyście to wiedzieli.

Owszem, liczba sprzedanych egzemplarzy to ważne osiągnięcie dla firmy tworzącej erpegi, ale nie jest to osiągnięcie najważniejsze. Jeśli przyrównać nasze gry do galerii dźwięków, obrazów i słów, to Wy, Gracze, jesteście zwiedzającymi w tej galerii. Wydaje mi się, że dla artystów nie ma większej nagrody niż zainteresowanie i docenienie ich pracy. Właśnie dlatego, w imieniu całej załogi REDa, chciałbym Wam wszystkim serdecznie podziękować.

Adam Badowski
szef studia
CD PROJEKT RED

Źródło: Twitter.com

Tagi: adam badowski CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon