Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 24.08.2015 11:51
Udaremniono atak terrorystyczny na Mistrzostwach Świata Ligi Pokemon
1352V

Udaremniono atak terrorystyczny na Mistrzostwach Świata Ligi Pokemon

Bostońska policja aresztowała dwóch graczy w trakcie trwania Pokemon World Championship. Ich samochód wypełniony był nielegalną bronią oraz amunicją.

James Stumbo (27) i Kevin Norton (18) poznali się przez sieć za pośrednictwem Facebookowej grupy zwanej Pokemon Mayhem Crew. Nie wiemy w tym momencie jakie były ich zamiary, ale pochwalili się kompletowaną przez siebie bronią na różnorodnych portalach społecznościowych, a także żartowali o "odstrzeleniu konkurencji". Ochrona obiektu została poinformowana przez przerażonych fanów i odmówiła im wstępu na event. Następnie bostońska policja przejęła dwójkę niedoszłych terrorystów prosto z ich pokoju hotelowego. 

W ich samochodzie znaleziono karabin AR-15 i strzelbę wraz z całą masą amunicji, a także nóż łowiecki. Chłopakom przedstawiono zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz amunicji.

Przed wydarzeniem mającym się odbyć w ten weekend zostaliśmy poinformowani przez społeczność o możliwym zagrożeniu bezpieczeństwa uczestników. Dzięki podjęciu szybkich działań sprawnie je zażegnaliśmy. Firma The Pokemon Company International przedkłada sobie ponad wszystko bezpieczeństwo sowich fanów i zapewnienie im spokojnego pobytu podczas tego typu wydarzenia jest naszym priorytetem.

Mówił rzecznik korporacji.

Stumbo i Norton staną jeszcze dzisiaj przed sądem w Bostonie.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-08-24-pokemon-world-championship-players-arrested-over-alleged-gun-plot

Tagi: