Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.08.2015 17:31
Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a to więcej niż zwykły remaster - porównanie PS4 vs. PS3
2765V

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a to więcej niż zwykły remaster - porównanie PS4 vs. PS3

W październiku posiadacze PlayStation 4 będą mogli zapoznać się z upiększoną wersją przygód Nathana Drake'a. Przedstawiciele Digital Foundry wzięli na warsztat zestaw produkcji i stwierdzili, że jest to więcej niż zwykły remaster. 

Bluepoint Games jest znane z przygotowywania portów gier na różne platformy, ale podobno kolekcja Nathana Drake'a zapowiada się na najlepszą produkcję od tego studia. Zespół Digital Foundry twierdzi, że ekipa zajęła się grami w tak fachowy sposób, że nie możemy tutaj mówić o zwykłym remasterze.

Studio zajęło się oczywiście ulepszeniem i upiększeniem postaci – dzięki temu bohaterowie widocznie się starzeją i łatwiej można dostrzec „dorastanie” postaci. Dziennikarze Eurogamera są zdania, że pozwala to odczuć większą głębie w przygotowanych opowieściach.

Oczywiście wszystkie gry działają w rozdzielczości 1080p, a deweloperzy zajęli się ulepszeniem tekstur, poprawili cieniowanie, usprawnili efekty specjalny, czy też nawet postarano się o większą liczbę szczegółów. Opowieści poznamy w 60 klatkach na sekundę i jest to bez wątpienia bardzo dobra wiadomość.

Na dogłębne analizy przyjdzie jeszcze czas, ale już dzisiaj możecie zerknąć na bardzo przyjemną prezentację. Przedstawiciele Digital Foundry są zdania, że na tę kolekcję naprawdę warto czekać. 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-uncharted-nathan-drake-collection-is-more-than-just-a-remaster

Tagi: digital foundry PlayStation 3 playstation 4 porównanie grafiki sony Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a