Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.08.2015 19:09
Fanowski Resident Evil 2 upadł, ale twórcy pomogą w remake'u
1344V

Fanowski Resident Evil 2 upadł, ale twórcy pomogą w remake'u

Pod koniec ubiegłego miesiąca wspominaliśmy na PPE o Resident Evil 2 Reborn. Twórcy zapowiedzieli, że kończą przygotowanie odpicowanej wersji gry, ale na ostatniej prostej muszą przerwać produkcję. 

Deweloperzy z InvaderGames poinformowali na swoim Facebooku o zakończeniu prac nad Resident Evil 2 Reborn. Deweloperzy podziękowali wszystkim fanom za tonę wsparcia i przerwali przygotowanie dzieła. Jest to na pewno smutna wiadomość, ponieważ niedawno otrzymaliśmy informację, że prace nad kotletem znajdują się na ostatniej prostej – gra miała trafić do Sieci w wakacje.

Mimo wszystko zespół podkreśla, że nie jest to zła informacja, ponieważ autorzy pojawią się w siedzibie Capcomu, gdzie wymienią się z Japończykami sugestiami:

„Wbrew temu, co można pomyśleć, to dla nas i fanów wspaniała wiadomość. Jesteśmy szczęśliwi, że Capcom postanowił przejąć inicjatywę projektu i przygotuje oczekiwaną od lat produkcję. Nikt nie może lepiej przywrócić tego arcydzieła do odpowiedniego poziomu niż sami twórcy.  Jednocześnie mamy zaszczyt poinformować, że zostaliśmy oficjalnie zaproszeni na spotkanie z Capcomem.”

Przedstawiciele InvaderGames poinformowali, że zostali zapytani przez Japończyków o to, czy nie mają nic przeciwko, aby zatrzymać produkcję Reborn. Jest to zrozumiała sytuacja i miło, że tym razem niezależni autorzy nie otrzymali listów od prawników...

Ciekawostką na pewno jest informacja, że Capcom zamierza wykorzystać pracę InvaderGames. Co Wy na to? 

Źródło: https://www.facebook.com/InvaderGamesIT/posts/932129800173736:0

Tagi: Capcom InvaderGames resident evil 2 remake Resident Evil 2: Reborn