Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 10.08.2015 12:02
SNK Playmore kupione przez Chińczyków stanie się azjatyckim Marvelem
686V

SNK Playmore kupione przez Chińczyków stanie się azjatyckim Marvelem

Oto pierwsze owoce otwarcia się Kraju Środka na światowy rynek gier wideo. Chińskie korporacje wykupiły właśnie większość akcji SNK Playmore i mają na firmę swój własny plan.

W bardzo dużym skrócie - właśnie sfinalizowano transakcję i SNK Playmore oficjalnie należy już do firmy Leyou Technology. W ręce chińskiej korporacji trafiło 81.25% udziałów, za które zapłacono 63.5 milionów dolarów. Wszystko dzięki bezpośredniej inwestycji dwóch innych firm z Kraju Środka - Oriental Securities oraz Shunrong Sanqi. Co ciekawe, Chińczycy maja dalekosiężne plany związane z rozwojem SNK. Rozpoznawalna na całym świecie marka ma stać się czymś na miarę azjatyckiego Marvela. Na postawie największych IP firmy powstaną dodatkowe, niezwiązane z grami media, takie jak komiksy, filmy i seriale animowane.

Powinniśmy zatem wypatrywać w niedalekiej przyszłości nowych produkcji związanych z tytułami, takimi jak Metal Slug, The King of Fighters i Samurai Shodown.

Myślicie, że przejęcie przez chińską korporację może pomóc przywrócić markom SNK ich dawną świetność?

Źródło: http://www.siliconera.com/2015/08/06/chinese-company-plans-to-turn-snk-playmores-games-into-anime-movies-television-shows/

Tagi: chiny metal slug Samurai Shodown SNK Playmore the king of fighters