PlayStation odchodzi od „modelu biznesowego skoncentrowanego na sprzęcie”. Co z grami ekskluzywnymi?

Gry
1142V
God of War Ragnarok Valhalla - recenzja - główne zdjęcie - Kratos
AlbertWokulski | Wczoraj, 21:54
PS5 XSX|S NS2 PC

Czy to koniec znanego nam PlayStation? Firma oficjalnie nie zamierza wyłącznie skupiać się na jednym sprzęcie.

W ostatnich dniach społeczność PlayStation nieustannie zastanawia się, jakie plany dotyczące gier ekskluzywnych mają szefowie Sony. Dzisiaj otrzymaliśmy niezwykle ciekawą wypowiedź, ponieważ okazuje się, że firma nie zamierza skupiać się już wyłącznie na jednym urządzeniu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeszcze kilka lat temu gracze nie wierzyli, że Sony może oferować swoje największe gry na PC. Jak jednak wiadomo największe marki PlayStation są już dostępne na Steam, a pierwsze konsolowe tytuły trafiły lub wkrótce wylądują na konkurencyjnych platformach - LEGO Horizon Adventures zawędrował na Switcha, a Helldivers 2 pod koniec miesiąca zadebiutuje na Xboksachch.

Czy to jednak początek? Sadahiko Hayakawa potwierdza, że Sony nie zamierza skupiać się już wyłącznie na „sprzęcie”, a teraz producent PlayStation myśli o „platformach”, na których może angażować społeczności graczy.

Wiceprezes Sony, Sadahiko Hayakawa, twierdzi, że firma stopniowo przechodzi od modelu biznesowego skoncentrowanego na sprzęcie do modelu opartego na społeczności i zaangażowaniu #PlayStation

„W branży gier odchodzimy od modelu biznesowego skoncentrowanego na sprzęcie na rzecz modelu opartego na platformie, który rozszerza społeczność i zwiększa zaangażowanie” – Sadahiko Hayakawa

Nie brakuje opinii, według których firma przygotowuje graczy na kolejne ogłoszenia. Jak wiadomo nawet stworzenie dobrego portu wymaga czasu, więc przynajmniej aktualnie nie otrzymaliśmy konkretnych zapowiedzi. Bardzo jednak możliwe, że firma będzie chciała oferować następne gry na innych platformach.

Źródło: X: Genki_JPN

Komentarze (52)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper