Rocket League na pewno trafi na inne platformy - wersja na Xboksa One w drodze?

Najnowsze dzieło ekipy Psyonix osiągnęło ogromny sukces. Gracze na PlayStation 4 i komputerach osobistych z przyjemnością strzelają bramki za pomocą szybkich samochodzików. Wkrótce do tych szczęśliwców dołączą sympatycy sportówek z innych platform.
Rocket League osiągnęło wyśmienity sukces. Grę pobrało już ponad 5 mln graczy i deweloperzy poinformowali o jednoczesnej rozgrywce 183 tysięcy śmiałków! Te wyniki pokazują, że dzieło Psyonix to prawdziwy mały skarb.
Twórcy nie zamierzają zmarnować okazji i już teraz przygotowują wersję na inne urządzenia:




„Teraz gdy gra radzi sobie dobrze i wiemy że ludzie naprawdę chcą zobaczyć ten tytuł na innych platformach, skupiliśmy się na przygotowaniu portów. Jesteśmy teraz w sytuacji, w której możemy poszerzyć nasz zespół. Jesteśmy absolutnie przekonani w 100%, że Rocket League trafi na inne platformy.”
Powyższe słowa wypowiedział przedstawiciel studia Jeremy Dunham, który następnie dodał, że gra początkowo trafiła wyłącznie na dwie platformy z powodu ograniczeń pracowniczych:
„Pierwszym powodem, przez który gra jest dostępna tylko na PlayStation i PC-tach jest fakt, że mamy bardzo mały zespół. Przez prawie całą produkcję, grą zajmowało się od 8 do 12 osób i dopiero w przeciągu ostatnich kilku tygodni dołączyło do nas kilku nowych pracowników.”
Twórcy chcieli mieć pewność, że tytuł spodoba się graczom, ale teraz mogą z przyjemnością przygotowywać porty na inne platformy. Nie otrzymaliśmy aktualnie informacji na temat kolejnych debiutów, ale nie trudno zgadnąć, że dzieło wskoczy między innymi na Xboksa One.