Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.07.2015 20:40
Twórcy Wormsów pomogą Yooka-Laylee! Gra może trafić do pudełek
597V

Twórcy Wormsów pomogą Yooka-Laylee! Gra może trafić do pudełek

Duchowy spadkobierca Banjo-Kazooie, czyli Yooka-Laylee jest przygotowywany przez byłych pracowników studia Rare. Deweloperzy zebrali ponad 2 mln funtów na projekt i mogą teraz w spokoju pracować nad swoim dziełem. Czekacie na ten tytuł? To mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość. 

Brytyjska firma Team17, którą na pewno kojarzycie z serii Worms, od pewnego czasu pomaga młodym studiom deweloperskim w przygotowywaniu i wydawaniu swoich gier. Studio poinformowało, że zamierza pomóc autorom Yooka-Laylee i wydadzą dzieło na terenie całego świata oraz zajmą się odpowiednim marketingiem.

Szef Playtonic Games – Gavin Price – w bardzo pozytywnym tonie poinformował o współpracy i wspomniał, że dzięki ekipie Team17 wszystko będzie dużo łatwiejsze.

Natomiast Debbie Bestwick z Team17 wspomniał, że istnieje duże zapotrzebowanie na fizyczne wersje pozycji i obie firmy będą rozważać wydanie tytułu na płytach. Jest to naprawdę przyjemna wiadomość dla graczy, którzy lubią postawić na półce dobre produkcje.

Yooka-Laylee zadebiutuje na rynku dopiero w 2016 roku - dotychczas zobaczyliśmy małe fragmenty rozgrywki, ale miłośnicy Banjo-Kazooie powinni być spokojni. Autorzy tego projektu mają wielkie doświadczenie w przygotowywaniu platformówek i mogą stworzyć naprawdę wielkie dzieło. 

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/yookalaylee/news/yooka-laylee_to_be_published_by_team17_physical_release_being_considered.html

Tagi: Playtonic Games team17 Yooka-Laylee

Nie przegap