Rockstar pójdzie tropem Red Dead Redemption 2 i w GTA 6 pojawi się długo wyczekiwana funkcja?

Gracze serii Grand Theft Auto od lat czekają na funkcję, która była nieobecna w GTA 5. Wygląda na to, że może ona wreszcie zostać dodana w nadchodzącym GTA 6.
Mowa o możliwości strzelania jedną ręką, która mimo pojawienia się w Red Dead Redemption 2 nigdy nie trafiła do ostatniej odsłony GTA.
Na materiałach promocyjnych do GTA 6 można dostrzec głównego bohatera, Jasona, trzymającego pistolet w jednej ręce. Podobna sytuacja miała miejsce przy GTA 5, gdzie na zwiastunach Franklin również korzystał z takiego uchwytu, jednak funkcja ta nie znalazła się w finalnej wersji gry. Gracze zastanawiają się, czy tym razem Rockstar Games spełni ich oczekiwania.




Do you think NOW we’ll get 1 hand shooting?
byu/Kamil210s inGTA6
Warto jednak zauważyć, że wycieki ze wczesnych wersji GTA 6 pokazują, iż pistolety są nadal trzymane oburącz. Ponadto wojskowe tło Jasona, głównego bohatera, sugeruje, że strzelanie jedną ręką mogłoby być sprzeczne z jego profesjonalnym treningiem. Mimo to optymizm fanów nie gaśnie, zwłaszcza że mechanika ta została wprowadzona w innych grach Rockstara.
Ostateczna odpowiedź na pytanie, czy funkcja ta znajdzie się w grze, pojawi się dopiero przy premierze GTA 6, zaplanowanej na 26 maja przyszłego roku.