PlayStation i jego największy wróg? Odpowiedź zaskakuje!

Gry
1124V
PlayStation
Łukasz Musialik | Dzisiaj, 15:36

Choć Nintendo cieszy się ogromnym powodzeniem, zwłaszcza dzięki konsoli Switch i lojalnej społeczności fanów, według byłego szefa PlayStation Shuheiego Yoshidy, Sony nie traktuje japońskiego giganta jako wielkiego konkuenta.

W wywiadzie udzielonym podczas odcinka podcastu Kit & Krysta, Shuhei Yoshida, dawny lider działu PlayStation Worldwide Studios, zdradził, że Sony od lat koncentruje się na rywalizacji z Microsoftem, a ich głównym rywalem jest Xbox, mimo zmieniającej się strategii giganta Redmond.

Dalsza część tekstu pod wideo

Mimo że Nintendo osiąga świetne wyniki sprzedaży i posiada oddanych fanów, nie pojawia się w analizach konkurencyjnych PlayStation. Yoshda wyjaśnił, że PlayStation traktuje Xbox jako główną konkurencję ze względu na podobieństwo platform – zarówno sprzętowe, jak i związane z ofertą gier dla dojrzałych graczy. 

„W Sony rynek dzieli się głównie między PlayStation a Xboxa. Nintendo po prostu tu nie pasuje” - stwierdził Yoshida.

Nintendo - według Sony- jest jakby w osobnej kategorii. Według Yoshidy firma skutecznie wprowadza młodych graczy w świat gamingu, z których część przechodzi później na kolejne konsole. Tak więc zamiast rywalizować, Nintendo pełni rolę „przedsionka” do hardcore’owych konsol.

Wyjątek dotyczy jednak Japonii – jedynego rynku, gdzie PlayStation rzeczywiście traktuje Nintendo jako rywala. Tam lokalna marka dominuje, a popularność takich serii jak Pokémon czy Mario sprawia, że walka o uwagę graczy jest trudniejsza.

Mimo że Xbox zmienił swoją strategię i idzie w stronę cyfry, to Sony cały czas widzi w nim główne zagrożenie – m.in. ze względu na Game Pass.

Źródło: tech4gamers.com

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper