Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.07.2015 20:15
Koncert Video Games Live - patronat magazynu PSX Extreme i portalu PPE.pl
759V

Koncert Video Games Live - patronat magazynu PSX Extreme i portalu PPE.pl

Fani dobrej muzyki z gier wideo na pewno znają Video Games Live. Na tegorocznej trasie koncertowej znalazło się miasto z naszego pięknego kraju, a mowa o Katowicach. My jako magazyn PSX Extreme oraz portal PPE.pl mamy przyjemność objąć patronat nad tą imprezą! 

Video Games Live™ to wielokrotnie nagradzany, wciągający koncert z muzyką z najpopularniejszych gier video. Stworzony, produkowany, oraz prowadzony przez znanego na całym świecie weterana branży gier video i gwiazdę światowego formatu – Tommy’ego Tallarico, z udziałem najlepszych orkiestr oraz chórów z całego świata. Występ odbywa się z synchronicznymi projekcjami video, pokazem świateł, elektroniczną perkusją, znanymi z internetu solistami, a nawet chwilami z gier odgrywanymi na żywo (lub fragmentami z czynnym udziałem publiczności). Wszystko to składa się na niepowtarzalne, wybuchowe przeżycie.

Wyobraźcie sobie energię oraz moc koncertu rockowego w połączeniu z potęgą emocji, jakie wyzwala orkiestra symfoniczna wraz z technologią, interakcją, wspaniałymi widokami, oraz zabawą, jakiej dostarczyć mogą tylko gry video. Doskonała synchronizacja projekcji na ekranie, oświetlenia i efektów specjalnych elektryzuje publiczność niezależnie od wieku, oraz tego czy są fanami gier, czy też nie. Przewidywane atrakcje przed i po koncercie to między innymi strefa relaksu z grami, strefa retro, konkurs strojów (cosplay), oraz konkursy z nagrodami. Planowane są też inne atrakcje, jak np. spotkanie z kompozytorami.

Na tegorocznej trasie koncertowej pojawiły się również Katowice i już 16 listopada wszyscy miłośnicy dobrej muzyki z wyjątkowych gier będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Magazyn PSX Extreme oraz portal PPE.pl objęli patronatem wydarzenie, więc możecie mieć pewność, że przybliżymy Wam kulisy imprezy oraz najciekawsze informacje.

Na zakończenie warto wspomnieć, że pozostałymi patronami imprezy są: Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, Pixel Magazine oraz Gamemusic. 

Jeśli wcześniej nie słyszeliście o VGL - zobaczcie poniższy zwiastun: 

Tagi: muzyka muzyka gracza video games live