Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 07.06.2015 17:15
Amazon pracuje nad swoją pierwszą grą na PC
583V

Amazon pracuje nad swoją pierwszą grą na PC

Amazon od jakiegoś czasu bardzo mocno postanowił uderzyć w rynek gier i stać się jego aktywnym, dużym graczem. Pierwsze podjęte ku temu kroki jak widać przynoszą owoce, a ich Fire TV odnosi na tyle duży sukces, by inwestować w niego dalej. Teraz spółka podejmuje krok naprzód.

Amazon Game Studios rozpoczęło rekrutację chętnych do pomocy w stworzeniu pierwszej gry dewelopera mającej trafić na PC. Z opisu jaki zamieszczono w Sieci wynika, że ma to być duży, ambitny projekt AAA, dlatego też wymagania co do kandydatów są dosyć spore.

Firma poszukuje dosłownie wszystkich, od grafików po skrypterów. Jako zachętę dla potencjalnych aplikujących, a także i graczy, by czekali na rezultaty pracy studia, Amazon podaje, iż ich oddział w Seattle, do którego odbywa się rekrutacja ma bogate doświadczenie. 

Jego dotychczasowi członkowie pracowali przy takich grach jak The Last of Us, Śródziemie: Cień Mordoru, Half-Life 2, Portal, czy też BioShock

Pierwsze duże dzieło AGS ma współpracować z Twitchem, technologią chmury i paroma innymi innowacjami, by znacznie rozwinąć i urozmaicić gameplay. Niestety, żadnych innych szczegółów nie podano.

Źródło: http://www.allgamesbeta.com/2015/06/amazon-is-working-on-ambitious-new-pc.html

Tagi:

Nie przegap