Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.05.2015 08:57
Figurki Amiibo jeszcze bardziej deficytowe po kradzieży dostawy w Wielkiej Brytanii
642V

Figurki Amiibo jeszcze bardziej deficytowe po kradzieży dostawy w Wielkiej Brytanii

Niektórzy gracze naśmiewali się przed premierą z "infantylnych" Amiibo. Wiemy już jednak, że figurki z postaciami z gier okazały się dla Nintendo ogromnym hitem. W sklepach cały czas występują niedobory towaru, a w przypadku Splatoon mieszkańcy Albionu przez jakiś czas w ogóle mogą zapomnieć o otrzymaniu Amiibo związanego z tą produkcją.

Wygląda na to, że figurki Amiibo staną się w najbliższych tygodniach produktem jeszcze bardziej deficytowym. Okazuje się bowiem, że w Wielkiej Brytanii doszło do kradzieży ciężarówki wiozącej figurki postaci ze Splatoon, które miały być dołączane do limitowanej edycji gry przeznaczonej na Wii U.

Brytyjski sklep Game UK wydał w związku z tym ogłoszenie, że osoby, które złożyły zamówienia na edycję limitowaną nie otrzymają m.in. figurek ze Squid. Sklep oferuje rekompensatę pieniężną w wysokości 10 funtów. Prawdziwość tych doniesień potwierdził już europejski oddział Nintendo.

Figurki Amiibo okazały się ogromnym hitem sprzedaży, a Nintendo nie wyrabia się z produkcją tych sympatycznych gadżetów. W Japonii niektóre figurki wystawiane są na lokalnych portalach aukcyjnych za znacznie wyższe kwoty niż w sklepach. Doszło do tego, że gracze piszą petycje do zarządu Nintendo, by firma wprowadziła więcej Amiibo na rynek, co miałoby uspokoić napompowane ceny.

Naszą recenzję Splatoon znajdziecie w najnowszym numerze PSX Extreme, który jest już dostępny w sprzedaży.

Źródło: http://www.wired.co.uk/news/archive/2015-05/27/amiibo-shipment-stolen

Tagi: amiibo figurki Nintendo psx extreme recenzja splatoon