Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 26.05.2015 15:41
Tak! Telefony iPhone i Android również dostaną głosową asystentkę Cortanę
891V

Tak! Telefony iPhone i Android również dostaną głosową asystentkę Cortanę

Jeżeli zazdrościłeś użytkownikom systemu Windows Phone Cortany, to już nie ma czego. Asystentka pojawi się już niebawem również na innych platformach, więc także i ty będziesz mógł poczuć się niczym Master Chief.

Pod koniec czerwca aplikacja inspirowana grą Halo trafi na telefony z systemem Android i iOS. Naszą elektroniczną towarzyszkę wezwiemy do pomocy w organizowaniu dnia, przypominaniu zaplanowanych wydarzeń etc. Dodatkowo wbudowany notatnik będzie potrafił również synchronizować się na wszystkich naszych urządzeniach, na których go zainstalujemy. Oczywiście ze względu na brak dostępu do plików systemowych Cortana nie odblokuje nam telefonu ani nie odpali jakiejś aplikacji tak, jak ma to miejsce na Windows Phone. A szkoda.

Ponadto gigant z Redmond zademonstrował dziś również Phone Companion - aplikację dla Windowsa 10, która pomaga nam w synchronizacji telefonu z blaszakiem. Oczywiście najbardziej rozbudowany tryb współpracy zaoferuje posiadaczom telefonów z okienkowym systemem. Włączając w to również muzykę, zdjęcia i dokumenty. Szczerze powiedziawszy wygląda na to, że Microsoft tworzy po prostu swoją własną wersję iTunes'a.

Jak wam się podoba?

Źródło: http://www.engadget.com/2015/05/26/microsoft-cortana-android-iphone/

Tagi: Android cortana halo ios iphone komórki Microsoft telefony windows 10 windows phone

Nie przegap