Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.05.2015 15:34
Zobaczcie najlepszych wirtualnych piłkarzy - materiały z FIWC 2015
501V

Zobaczcie najlepszych wirtualnych piłkarzy - materiały z FIWC 2015

Wczoraj odbył się finał FIFA Interactive World Cup 2015. Najlepsi gracze zjechali do Monachium, gdzie walczyli o puchar i wielki czek. Nie mogliście oglądać wydarzenia na żywo? Spokojnie, mamy dla Was specjalne podsumowanie imprezy. 

FIFA Interactive World Cup to event odbywający się systematycznie od 2004 roku. Electronic Arts wraz z przedstawicielami FIFY w ten sposób wyłaniają najlepszego gracza w Fifę.

Pierwszy turniej odbył się w Szwajcarii, następne w Anglii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii (2 razy), Stanach Zjednoczonych, Katarze, ponownie Hiszpanii, Brazylii oraz ostatni w Niemczech.

Rozgrywki zawsze przyciągają najlepszych graczy z całego świata, ponieważ organizatorzy oferują spore nagrody. Zwycięzca wczorajszego finału wrócił do domu z dużym pucharem, czekiem na 20 tysięcy dolarów oraz dwoma biletami na galę FIFA Ballon d'Or.

Warto wiedzieć, że w 2014 roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 1,9 mln graczy. Natomiast od 2009 roku ponad 5 mln śmiałków spróbowało swoich sił w eventach i dzięki temu FIWC został uznany przez Księgę rekordów Guinnessa za największy na świecie turniej gier online.

Jeśli nie mogliście oglądać wczorajszego wydarzenia, zapraszamy:

Najlepsze akcje z finału:

Cały finał (mecze półfinałowe + finał):

Grupy:

Źródło: YouTube.com

Tagi: fifa 15 fiwc gameplay relacja

Nie przegap