Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.04.2015 09:46
Wg Microsoftu za 3 lata z Windows 10 będzie korzystać aż 1 miliard urządzeń
898V

Wg Microsoftu za 3 lata z Windows 10 będzie korzystać aż 1 miliard urządzeń

Microsoft skupia teraz większość swoich sił na dopracowywaniu i promocji Windows 10. Ten system operacyjny, który w podstawowej wersji będzie dystrybuowany za darmo dla posiadaczy Windows 7 i 8, zagości, wg zapowiedzi firmy, niedługo w domach większości użytkowników pecetów z całego świata.

Na dzisiejszej konferencji "Microsoft Build", która odbyła się w San Francisco, gigant z Redmond przedstawił swoje ambitne cele na najbliższe lata. Firma prognozuje, że do 2018 roku Windows 10 zostanie zainstalowany na ponad 1 miliardzie urządzeń.
 

"W trakcie 2-3 lat od premiery Windows 10 nasz nowy system operacyjny będzie działać na 1 miliardzie urządzeń" – prognozował w trakcie konferencji Terry Myerson, wiceprezes działu OS w Microsoft.


Dla porównania Terry Myerson zaznaczył, że Android 4.4 działa na 500 mln urządzeń, a najnowsza wersja iOS funkcjonuje na jeszcze mniejszej ilości mobilnego hardware'u.

Z pewnością w popularyzacji Windows 10 pomoże fakt, że Microsoft będzie go dystrybuować za darmo dla obecnych właścicieli Windows 7/8 (nawet w przypadku posiadania pirackiej kopii systemu operacyjnego). Czy prognoza 1 miliarda komputerów z Windows 10 nie jest jednak przesadzona? W 2014 Microsoft zgłaszał, że sprzedał „tylko” 200 mln egzemplarzy Windows 8. Co ciekawe – ze starego (ale jarego) Windows XP nadal korzysta 250 mln użytkowników.

Tagi:

Nie przegap